بیت ارز
ارز دیجیتال ایاس eos

ارز دیجیتال ایاس eos

ایاس یکی از پروژه‌های موفق در دنیای ارزهای دیجیتال است که با هدفی مشابه اتریوم، یعنی اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد شد.

این پروژه در ابتدای راه‌اندازی خود با اهداف بلندپروازانه‌ای مانند مقیاس‌پذیری، قابلیت انجام میلیون‌ها تراکنش در ثانیه، حذف کارمزدهای بالا و دسترسی و استفاده راحت‌تر و سریعتر به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز سر و صدای زیادی به پا کرد.

تاریخچه ایاس (EOS)

پروژه ارز دیجیتال ایاس توسط شرکتی به نام Black.One تاسیس شد. این شرکت توسط براندن بلومر، که در ابتدا یک پروژه معمولی با هدف جذب فناوری بلاکچین بود ،شروع به کار کرد.توسعه دهندگان این پروژه افرادی به نام های لیمر استوی (موسس استیم( و دانیل لارمیر (بنیان گذار بیت شیرز) هستند.

عرضه اولیه (ICO) در سال 2017 توسط شرکت خصوصی Block.One شروع  و تا سال 2018 ادامه داشت. وایت پیپر این ارز نیز در سال 2017 منتشر شد. طبق مقاله ای که  در 1 ژوئن 2018 در مورد فروش اولیه سکه های ایاس در سایت خبرگذاری کوین تلگراف به انتشار رسیده، پروژه ایاس رکورد جذب سرمایه 4 میلیارد دلاری در مدت زمان یک سال را زده است.

توکن های های ایاس ابتدا بر روی شبکه اتریوم قرار داشته اند و این توکن ها در کیف پول اتریوم نیز ذخیره می شدند و در سال 2018 این توکن ها بر روی شبکه اصلی خودشان انتقال داده شدند.

نسخه های آزمایشی این شبکه با عنوان Dawn 1.0 در سپتامبر 2017، نسخه 2.0 آن در 4 دسامبر 2017، نسخه 3.0 آن در 25 ژانویه 2018 و اخرین نسخه 4.0 در تاریخ 7 می 2018 منتشر شد.

دو ادعای بزرگ ایاس:

✓ آنها تصمیم بر این دارند که تمام کارمزدهای تراکنش ها را برای همیشه حذف کنند.

✓ خواهان آن هستند که پلتفرم آن ها توانایی انجام میلیون ها تراکنش در ثانیه را دارد.

رمز ارز ایاس جزء پر طرفدار ترین ارز های سال 2019 به حساب می آید. ایاس در اصل نتیجه تلاش های شرکت Black.One است که  در ابتدا یک شرکت املاک بوده و سپس وارد فضای ارزهای دیجیتال شده است. 

5 مورد از ویژگی های برنامه متمرکز در بلاکچین ایاس Eos

1) پشتیبانی و محافظت از میلیون ها کاربر:

یک برنامه غیرمتمرکز باید به اندازه ای مقیاس پذیر و قابل توسعه باشد، تا میلیون ها کاربر بتوانند همزمان از آن استفاده کنند.برنامه های غیر متمرکزی که می خواهند بابرنامه های متمرکز پر قدرت رقابت کنند به این ویژگی نیاز دارند.

همچنین بازیابی حساب های سرقت شده نیز در این سیستم وجود دارد.

2) استفاده رایگان:

استفاده کردن از برنامه ها باید به صورت رایگان باشد و تنها برای پرداخت خدمات تعاملی بین کاربران ،نیاز به پرداخت کردن توکن باشد. و توسعه دهندگان برنامه ها هستند که تعیین می کنند که کاربران به چه شکلی هزینه معاملات را پرداخت کنند. شرکت ها نیز در این زمینه آزاد هستند تا راهکار های کسب درآمد خود را تعیین کنند.

3) ارتقا آسان:

یکی از خصوصیاتی باید یک پلنفرم خوب غیرمتمرکز باید داشته باشد این است که ، ارتقای راحت برنامه ها را برای توسعه دهندگان فراهم کند. باگ های یک برنامه نیز نباید روی پلتفرم اصلی هیچ تاثیری بگذارد.

4) عملکرد مساوی و برابر:

در یک پتفرم خوب، باید برنامه ها بتوانند برای صرفه جویی در وقت به شکل مساوی با یکدیگر کار کنند. پردازش مساوی رمز ارز ایاس برای بالا بردن سرعت انجام تراکنش ها می باشد. استفاده از ظرفیت و همچنین قدرت پردازش و تبادل اطلاعات در سیستم های کامپیوتری و همچنین ارتباط غیرهمزمان باعث افزایش سرعت می شود.

5) عملکرد مداوم:

تا زمانی که یک برنامه کاربری دارد ،نباید متوقف شود.

یک برنامه غیر متمرکز نباید وقت کاربرانش را بیهوده هدر دهد. سیستم ایاس بر پایه مدل حاکمیتی مبتنی بر تولیدکنندگان می باشد، که در مورد تایید معاملات ،درستی عملکردبرنامه ها ، تغییرات کد برنامه نرم افزار ها و همچنین درباره سیستم نیز رای می دهند.

ایاس (EOS) چگونه کار می کند؟

یکی از اهداف ایاس ساختن یک پلتفرم مبتنی بربلاک چین است تا بتوان هزاران تراکنش در ثانیه را حتی بدون هزینه های مربوط به تراکنش هایی که در زنجیره اصلی انجام می شوند ،تحقق بخشد.

همانند اتریوم که ماینرها بلوک تولید می کردند، در ایاس نیز تولید بلوک ها توسط ایجاد کنندگان بلوک انجام می شود. هنگامی که تولیدکنندگان بلوک، بلوکی را تولید می کنند، توسط بلاکچین ایاس این هزینه را به آنها پرداخت می شود و پرداخت کارمزد توسط کاربران نیز حذف می شود.

تنها یکی از تولیدکنندگان بلوک می تواند در یک زمان مشخص بلوک تولید کند. در بلاکچین ایاس نیز در هر دو ثانیه یک بلوک تولید می شود. با هدف اطمینان از اینکه شبکه با یک نرخ خوب و به صرفه کار می کند، این است که یک تولید کننده بلوک که  در یک زمان مشخص و از قبل تعیین شده بلوکی تولید نکرده باشد، به طور موقت از شبکه حذف خواهد شد.

این پلتفرم توانایی انجام هزاران تراکنش در یک ثانیه را دارد. همین مزایا ها باعث می شود تا ایاس یکی از بهترین بلاکچین هایی باشد که تا کنون به بازار عرضه شده است. اتریوم نزدیک بلاکچین به ایاس می باشد که توانایی انجام 30 تراکنش در ثانیه را دارد. ترون نیز با کارکردی مشابه به ایاس و اتریوم می باشد که آینده ای روشن دارد.

الگوریتم توافق جمعی ایاس به چه شکل است؟

ارز دیجیتال ایاس از الگوریتم اثبات سهام پیروی می کند.

در این الگوریتم ،کاربرانی که توکن های ایاس را نگه دارند از طریق سیستم را گیری که دائم برگزار می شود، می توانند تولید کنندگان بلوک ها را انتخاب کنند. افرادی که بخواهند در تولید بلوک شرکت کرده و یک فرصت برای تولید بلوک ها به او داده شود، نگهدارندگان توکن ها را می توانند قانع کنندتا به آنها رای دهند. نرم افزار Eos.IO که توسعه دهندگان ارز دیجیتال ایاس آن را ارائه می دهند، اجازه می دهد تا هر کس قادر به ساخت بلاکچین خودش بر روی آن باشد.

هر توسعه دهنده می تواند برای خودش توکن ساخته یا از توکن های Eos استفاده کند. این نرم افزار توانایی ایجاد بلوک در هر ۰.۵ ثانیه را دارد. در هر زمان از قبل مشخص شده تنها یک فرد مجاز است تا یک بلوک تولید کند.

اثبات سهام چیست؟

در اثبات سهام به دلیل حظور ماینر ها به جای دارندگان واحد های ارزی ،دیگر نیازی به سخت افزار یا مصرف برق بالا نیست.

روند این کار به ای شکل است که : دارندگان رمز ارزها ، قسمتی از ارزهای دیجیتال خود را به شبکه اختصاص می دهند. سپس اعتبار سنجی بلاک ها را شروع می کنند. هر کاربری که بیشترین رمز ارز را داشته باشد، تعداد بیشتری بلاک را تایید و سپس پاداش نیز دریافت می کند. در مکانیسم اثبات کار داشتن بیش از 50% از محاسبات شبکه می تواند شبکه را نابود کند.

همچنین در مکانیسم اثبات سهام تنها با داشتن 50% از واحد های ارزی موجود در یک شبکه ،می تواند شبکه را نابود کند.

خصوصیات بلاکچین EOS

ایاس خواهان این است که پلتفرمش دارای ویژگی های زیر است:

  • مقیاس پذیری : مقیاس پذیری بزرگترین مشکل در فضاهای مبتنی بر بلاکچین می باشد.

ویزا و پی پال به ترتیب ، 1600 و 200 تراکنش را در ثانیه انجام می دهند. در مقابل آنها بیت کوین با 8 تراکنش و اتریوم 20 تراکنش در ثانیه را تایید تراکنش می کنند.

ایاس مدعی آن است که با استفاده از DPOS یا همان مکانیسم توافق اثبات سهام، به سادگی می تواند میلیون ها تراکنش را در ثانیه تآیید کند.

  • انعطاف پذیری: بر اثر حمله DAO ،سیستم اتریوم با مشکل مواجه شد و توسعه دهندگان ناچار به فورک شدند.به دلیل استفاده ایاس از DPOS ، در صورت خرابی برنامه، سیستم اصلی به مشکل نخواهد خورد.
  • حاکمیت : حاکمیت با شکل گیری قابلیت و انتخاب قانون توسط خود جامعه در EOS انتخاب می شود. قوانینی که برای شبکه توسط اعضا تعیین می شود، همه توسعه دهندگان برای استفاده از پروتکل باید از آن استفاده کنند.
  • پردازش برابر و مساوی: دستورالعمل های برنامه در بین چند پردازنده، در پردازش مساوی تقسیم می شود. با به اجرا در آمدن این کار، زمان اجرای آن برنامه نیز کاهش چشمگیری می یابد. ارز دیجیتال ایاس با استفاده از ارتباط ناهمزمان، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری، پردازش موازی (Smart Contracts) یا همان قراردادهای هوشمند را فراهم می کند.
  • مقیاس پذیری افقی: از آنجا که در مقیاس پذیری عمودی، با اضافه کردن قدرت پردازش بیشتر مقیاس پذیری انجام می شود، اما مقیاس پذیری افقی با تشکیل ظرفیت برای افزودن کامپیوتر و همچنین قدرت پردازش بیشتر ،شکل می گیرد.
  • قابلیت همکاری: به توانایی یک سیستم کامپیوتری برای تبادل و استفاده از اطلاعات می باشد.
  • سیستم عامل غیرمتمرکز: سیستم عامل غیر متمرکز از مهمترین ویژگی های رمز ارز EOS می باشد. برای ارزهای دیجیتال سیستم عامل ویندوز و مک را تصور کنید. هم اکنون اتریوم یک ابر کامپیوتر غیرمتمرکز است ،همچنین EOS ادعا می کند که یک سیستم عامل غیرمتمرکز می باشد..

بهترین کیف پول های ایاس EOS کدامند؟

به دلیل این توکن های EOS ، در حال حاظر مبتنی بر اتریوم هستند، برای ذخیره کردن آنها باید از کیف پول های رسمی اتریوم مانند MyEther Wallet و متامسک استفاده کرد. کیف پول های دیگر و صرافی ها نیز از این توکن پشتیبانی می کنند. اما سایت رسمی ایاس استفاده از کیف پول های اتریوم را برای بروز رسانی های بعدی توصیه می کند.در ادامه تعدادی از کیف پول های ایاس را نام میبریم:

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس LEDGER NANO S

کیف پول نرم افزاری Guarda

کیف پول موبایلی Infinito

کیف پول نرم افزاری GreyMass EOS Voter

بیت ارز ، خرید و فروش ارزهای دیجیتال

دسته بندی‌های مقالات

اقتصاد

مدیریت

سرمایه گذاری

ارز دیجیتال

ارتباط مستقیم با ما

شما میتوانید جهت ارتباط با کارشناسان ما و اطلاع از آدرس دفتر مرکزی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. بیت ارز در تلاش است در اسرع وقت به صورت شبانه روزی پاسخگو شما عزیزان باشد.

ورود به ارز دیجیتال

بیت ارز، پلتفرم جامع رمز ارزها است. شما می توانید با ثبت نام در بیت ارز خرید و فروش ارز دیجیتال را در یک داشبورد حرفه ای آغاز کنید.

درخواست برداشت با موفقیت ثبت شد.

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

متن یادداشت در عکس

جهت احراز هویت در سایت بیت ارز. اینجانب قوانین سایت را مطالعه کرده و مسئولیت تمامی خرید و فروش ها از حساب کاربری را میپذیرم و حساب کاربری و کارت بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نمیدهم.
 
تاریخ و امضا

کادر تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که مشخص باشد مدارک توسط شخص شما در دست گرفته شده است.

اطلاعات ، عکس و حتی زمینه مدرک شناسایی کاملا واضح ، بدون تاری و هرگونه افکت باشد. حجم تصاویر ارسالی حداقل 100 و حداکثر 10240 کیلوبایت می باشد.

راهنمای تهیه عکس احراز هویت