بیت ارز
تعداد بیت کوین‌های در گردش از ۱۸,۵۰۰,۰۰۰ عبور کرد

تعداد بیت کوین‌های در گردش از ۱۸,۵۰۰,۰۰۰ عبور کرد

بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، تعداد بیت کوین‌های در گردش از مرز ۱۸.۵ میلیون واحد عبور کرده است.

به’گزارش یوتودی، تابه‌حال، ۸۸ درصد از کل بیت کوین‌هایی که به چرخه معاملات اضافه شده‌اند یا در آینده اضافه خواهند شد، استخراج شده‌اند.

نخستین بلاک بیت کوین را که با نام بلاک جنسیس یا بلاک پیدایش شناخته می‌شود، ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین در روز سوم ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۸۷) استخراج کرد.

گفتنی است هر بلاک، حاوی پارامتری موسوم به کوین‌بیس است که می‌توان هر مقدار یا عبارت دلخواهی را در آن جای داد. ناکاموتو نیز در کوین‌بیس بلاک جنسیس، پیامی مخفی قرار داده که به سرتیتر روزنامه The Times درمورد موضع الیستر دارلینگ (Alistair Darling)، رئیس پیشین خزانه‌داری بریتانیا پیرامون لزوم کمک مالی مجدد به بانک‌ها اشاره دارد. نکته جالب دیگر در مورد بلاک جنسیس آن است که نمی‌توان پاداش ۵۰ بیت کوینی دریافت‌شده برای استخراج آن را خرج کرد.

در روز ۲۴ ژانویه ۲۰۰۹ (۵ بهمن ۸۷)، تعداد بیت کوین‌های در گردش از مرز یک میلیون واحد عبور کرد. در آن زمان، بیت کوین اساساً ارزشی نداشت؛ چرا که در هیچ پلتفرم معاملاتی داد‌وستد نمی‌شد.

بیش از دو سال طول کشید تا در روز ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲ (۶ مهر ۹۱) تعداد بیت کوین‌های در گردش از آستانه حیاتی ۱۰ میلیون واحد بگذرد. این اتفاق، درست پیش از وقوع اولین هاوینگ بیت کوین در روز ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۸ آذر ۹۱) رخ داد که طی آن پاداش بلاک از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت.

گفتنی است ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) همزمان با وقوع سومین هاوینگ بیت کوین و استخراج ۶۳۰ هزارمین بلاک، این ارز دیجیتال پیشتاز وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد. طی هاوینگ سوم، پاداش بلوک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت.

آخرین بلاک بیت کوین، زودتر از سال ۲۱۴۰ استخراج نخواهد شد؛ روزی که احتمالاً هیچ یک از دارندگان (هودلرها) امروزی بیت کوین در قید حیات نخواهند بود، البته مگر اینکه فناوری ضدپیری پیتر تیل (Peter Thiel) تا آن موقع توانسته باشد مشکل مرگ را برای نوع بشر حل‌وفصل کرده باشد.

گفتنی است گری‌اسکیل (Grayscale)، مؤسسه فعال در حوزه مدیریت دارایی، طی هفته اخیر ۱۷,۱۰۰ بیت کوین به دارایی‌های خود افزوده است.

این مؤسسه با اتخاذ رویکردی تهاجمی در تلاش است تا بیت کوین‌های تازه‌استخراج‌شده را از کف بازار جمع کند و از ماینرها پیشی بگیرد.

دسته بندی‌های مقالات

اقتصاد

مدیریت

سرمایه گذاری

ارز دیجیتال

ارتباط مستقیم با ما

شما میتوانید جهت ارتباط با کارشناسان ما و اطلاع از آدرس دفتر مرکزی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. بیت ارز در تلاش است در اسرع وقت به صورت شبانه روزی پاسخگو شما عزیزان باشد.

ورود به ارز دیجیتال

بیت ارز، پلتفرم جامع رمز ارزها است. شما می توانید با ثبت نام در بیت ارز خرید و فروش ارز دیجیتال را در یک داشبورد حرفه ای آغاز کنید.

درخواست برداشت با موفقیت ثبت شد.

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

متن یادداشت در عکس

جهت احراز هویت در سایت بیت ارز. اینجانب قوانین سایت را مطالعه کرده و مسئولیت تمامی خرید و فروش ها از حساب کاربری را میپذیرم و حساب کاربری و کارت بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نمیدهم.
 
تاریخ و امضا

کادر تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که مشخص باشد مدارک توسط شخص شما در دست گرفته شده است.

اطلاعات ، عکس و حتی زمینه مدرک شناسایی کاملا واضح ، بدون تاری و هرگونه افکت باشد. حجم تصاویر ارسالی حداقل 100 و حداکثر 10240 کیلوبایت می باشد.

راهنمای تهیه عکس احراز هویت