بیت ارز
جزئیات طرح خوداظهاری دستگاه‌های استخراج

جزئیات طرح خوداظهاری دستگاه‌های استخراج

بازگشت

در حاشیه اولین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ و با موضوع تهیه گزارش پیرامون استخراج ارزهای دیجیتال، دکتر مویدی، ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خبر تصویب و ابلاغ دستورالعمل خود اظهاری دستگاه‌های استخراج را اعلام کرد.

 در جلسه اول این کمیسیون، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با عطف به جواب دفتر رییس جمهور به نامه نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام کرد طرح خوداظهاری ماینرها به‌‌زودی آغاز خواهد شد. امید علوی، عضو کمیسیون رمز ارز و بلاکچین نظام صنفی، در مصاحبه اخیر خود به توضیح چند نکته پیرامون خوداظهاری دستگاه های ماینر پرداخته است.

او در بخشی از صحبت‌های خود گفت که در هفته آینده سامانه خوداظهاری به‌صورت رسمی و کامل شروع به کار خواهد کرد و برای ثبت دستگاه‌ها فقط یک ماه زمان در نظر گرفته شده است. پس با توجه به مهلت یک ماهه مندرج در بند ۳ مصوبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ و الزام به راه‌اندازی دستگاه‌ها در فارم‌های دارای مجوز، ماینرها حتماً تاریخ انقضای جواز تأسیس خود را در نظر داشته باشند و در صورت منقضی شدن آن، جهت تمدید اقدامات لازم را انجام دهند. وی پیشنهاد کرد در صورت واگذاری یا فروش، این کار حتما به افراد حقیقی یا حقوقی دارای مجوز صورت پذیرد.

طبق گفته امید علوی، با توجه به بند ۲ مصوبه، پس از ثبت دستگاه‌ها و پرداخت مبالغ مربوط به خوداظهاری و با رعایت دستورالعمل ابلاغی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تمامی پرونده‌های این صنعتگران که به اجرا در نیامده باشند مختومه خواهند شد. وی در ادامه افزود:

جهت پیگیری هرچه بهتر روند مختومه‌شدن پرونده‌های جاری، صنعت‌گران و فعالان دارای پرونده، اطلاعات و وضعیت پرونده خود را به کمیسیون رمز ارز و بلاکچین اعلام کنند تا طی نامه‌ای از ستاد درخواست شود تا کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز مستقیماً پیگیر اجرایی‌شدن مصوبه برای پرونده‌های مذکور باشند تا این زمان محدود از دست نرود.

او در ادامه خاطرنشان کرد کسانی که تجهیزات استخراج دارند و درگیر روال قضایی و کشف نشدند، درباره کارهای آتی با چشمان باز تصمیم‌گیری کنند و همه افراد نسبت به الزام بهره‌برداری در مراکز دارای مجوز بعد از خوداظهاری توجه داشته باشند.

علوی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که با توجه به مصوبه سوم دولت مبنی بر الزام فروش بیت کوین استخراجی به بانک مرکزی، ضرورت تدوین آئین‌نامه منصفانه توسط بانک محترم مرکزی احساس می‌شود. او در ادامه افزود:

تا تدوین نرخ منصفانه انرژی به این صنعت مهم و استراتژیک، جهشی را در تولید شاهد نخواهیم بود و در صورت عدم تدوین دستورالعمل منصفانه و منطقی برای رمزارز استخراج‌شده استقبال از استخراج قانونی بسیار ضعیف به نظر می‌رسد.

وی در پایان از زحمات یک ساله ستاد و به خصوص دکتر مویدی، دکتر ستایش و دکتر معصومی قدردانی نمود و گفت که ستاد با تیزبینی و تلاش‌های خود از بیشترشدن زیان این صنعت‌گران و آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی بسیاری جلوگیری کرده است.

بیت ارز ، خرید و فروش بیت کوین اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال

دسته بندی‌های مقالات

اقتصاد

مدیریت

سرمایه گذاری

ارز دیجیتال

ارتباط مستقیم با ما

شما میتوانید جهت ارتباط با کارشناسان ما و اطلاع از آدرس دفتر مرکزی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. بیت ارز در تلاش است در اسرع وقت به صورت شبانه روزی پاسخگو شما عزیزان باشد.

ورود به ارز دیجیتال

بیت ارز، پلتفرم جامع رمز ارزها است. شما می توانید با ثبت نام در بیت ارز خرید و فروش ارز دیجیتال را در یک داشبورد حرفه ای آغاز کنید.

درخواست برداشت با موفقیت ثبت شد.

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

متن یادداشت در عکس

جهت احراز هویت در سایت بیت ارز. اینجانب قوانین سایت را مطالعه کرده و مسئولیت تمامی خرید و فروش ها از حساب کاربری را میپذیرم و حساب کاربری و کارت بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نمیدهم.
 
تاریخ و امضا

کادر تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که مشخص باشد مدارک توسط شخص شما در دست گرفته شده است.

اطلاعات ، عکس و حتی زمینه مدرک شناسایی کاملا واضح ، بدون تاری و هرگونه افکت باشد. حجم تصاویر ارسالی حداقل 100 و حداکثر 10240 کیلوبایت می باشد.

راهنمای تهیه عکس احراز هویت