بیت ارز
مدیرعامل بایننس خواستار شفافیت قانونی بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال شد

مدیرعامل بایننس خواستار شفافیت قانونی بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال شد

هم‌زمان با شدت‌گرفتن تحقيقات نهادهای نظارتی کشورهای مختلف درموردبايننس، مدیرعامل این صرافی گفته است صنعت ارزهای دیجیتال از زمان راه‌اندازی بایننس در ۴ سال گذشته تاکنون تحولات زیادی را پشت سر گذاشته، اما هنوز نیازمند اطمینان نظارتی بیشتری است.

 در میانه افزایش نگرانی‌ها درمورد وضعیت نظارتی صرافی بایننس در سراسر جهان، چانگپنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل و بنیان‌گذار این صرافی، بر ضرورت همکاری با نهادهای نظارتی تأکید کرد.

ژائو روز سه‌شنبه با انتشار نامه‌ای سرگشاده تأکید کرد که صنعت ارزهای دیجیتال طی چهار سالی که از راه‌اندازی بایننس می‌گذرد، به شکل گسترده‌ای تکامل یافته است اما همچنان بی‌اعتمادی نهادهای نظارتی نسبت به ارزهای دیجیتال در سطح بالایی قرار دارد.

مدیرعامل بایننس در واکنش به «تمرکز افراطی» نهادهای نظارتی بر صنعت ارزهای دیجیتال که همچنان نیز در حال افزایش است، اصول اساسی این صرافی را یادآور شد. این اصول شامل تمایل به همکاری با مراجع مالی برای ایفای «نقشی مثبت» است.

ژائو با بیان این‌که صنعت ارزهای دیجیتال هنوز در بسیاری از کشورها فاقد چارچوب‌های نظارتی مشخص است، خاطرنشان کرد که وجود مقررات بیشتر درواقع نشانه‌ای مثبت از بلوغ یک صنعت است. مدیرعامل بایننس گفت که وجود مقررات روشن باعث می‌شود افراد بیشتری برای مشارکت در ارزهای دیجیتال احساس امنیت کنند و این مسئله پایه‌های پذیرش این صنعت را فراهم می‌کند.

او افزود:

مسئله انطباق مقررات مانند یک سفر [طولانی] است؛ به‌ویژه در صنایع جدیدی مانند ارزهای دیجیتال. هنوز ابهامات زیادی در این صنعت وجود دارد. همچنین این مسئله را درک می‌کنیم که توسعه به همراه خود پیچیدگی و مسئولیت بیشتری به بار می‌آورد.

ژائو بار دیگر بر تعهد بایننس برای همکاری با نهادهای نظارتی و رویکرد این شرکت برای مدیریت محبوبیت روزافزون پلتفرم خود تاکید کرد و از استخدام نیرو و به‌کارگیری سیستم‌ها و فرآیندهای بیشتر برای محافظت از کاربران، به‌عنوان راهکارهایی برای مدیریت فعالیت‌های این صرافی یاد کرد.

مدیرعامل بایننس یادآور شد که این شرکت از سال ۲۰۲۰ تیم انطباق قوانین بین‌المللی و هیئت مشاوران خود را بیش از پنج برابر کرده است که انتصاباتی از نهادهای نظارتی جهانی مانند گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را نیز در بر می‌گیرد. ژائو خاطرنشان کرد که بایننس فعالانه سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی را در پلتفرم خود پیاده‌سازی می‌کند و با شرکت سایفرتریس (CipherTrace) که در حوزه ارزهای دیجیتال فعال است، برای اطمینان از افزایش امنیت کاربران خودهمکاري می‌کند.

ژائو با بیان این‌که «ما هر روز در حال یادگیری و پیشرفت هستیم»، هدف نهایی بایننس را افزایش آزادی و فراگیری دسترسی برای شکل‌گیری یک «جامعه انسانی بهتر» عنوان کرد.

او در پایان نامه خود نوشت:

اعتقاد راسخ داریم که صنعت ما از طریق ایجاد فرصت‌های مالی فراگیر به جامعه منفعت‌رسانی خواهد کرد.

ژائو گفت که شرکت بایننس از «رهنمودهای سازنده‌ بیشتر» برای کمک به رشد بهتر این صرافی استقبال می‌کند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بایننس با تحقیقات جدی نهادهای نظارتی کشورهای مختلف، ازجمله انگلستان، ژاپن، کانادا،آمريکا، تایلند و جزاير کيمن مواجه شده است. نگرانی‌های فزاینده پیرامون وضعیت نظارتی بایننس تا همین حالا هم پیامدهایی را برای کاربران این صرافی داشته است؛ ازجمله توقف واریزهای یورو به پلتفرم بایننس و اقدام برخی بانک‌ها مانند بانک بارکلیز (Barclays) در جلوگيري از پرداخت به این پلتفرم.

www.bitarz.net

بيت ارز ، خريد و فروش ارز ديجيتال

دسته بندی‌های مقالات

اقتصاد

مدیریت

سرمایه گذاری

ارز دیجیتال

ارتباط مستقیم با ما

شما میتوانید جهت ارتباط با کارشناسان ما و اطلاع از آدرس دفتر مرکزی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. بیت ارز در تلاش است در اسرع وقت به صورت شبانه روزی پاسخگو شما عزیزان باشد.

ورود به ارز دیجیتال

بیت ارز، پلتفرم جامع رمز ارزها است. شما می توانید با ثبت نام در بیت ارز خرید و فروش ارز دیجیتال را در یک داشبورد حرفه ای آغاز کنید.

درخواست برداشت با موفقیت ثبت شد.

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

متن یادداشت در عکس

جهت احراز هویت در سایت بیت ارز. اینجانب قوانین سایت را مطالعه کرده و مسئولیت تمامی خرید و فروش ها از حساب کاربری را میپذیرم و حساب کاربری و کارت بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نمیدهم.
 
تاریخ و امضا

کادر تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که مشخص باشد مدارک توسط شخص شما در دست گرفته شده است.

اطلاعات ، عکس و حتی زمینه مدرک شناسایی کاملا واضح ، بدون تاری و هرگونه افکت باشد. حجم تصاویر ارسالی حداقل 100 و حداکثر 10240 کیلوبایت می باشد.

راهنمای تهیه عکس احراز هویت