بیت ارز
پاراگوئه هم برای پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول آماده می‌شود

پاراگوئه هم برای پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول آماده می‌شود

پس از تصميم السالوادور برای پذیرش بيت کوين به‌عنوان پول قانونی در ماه گذشته میلادی، قانون‌گذاران دیگر کشورهای منطقه آمریکای لاتین نیز از این راهبرد تأثیر پذیرفته‌اند و اکنون اعضای کنگره پاراگوئه آماده می‌شوند تا این هفته قانون مشابهی را در حوزه ارزهای دیجیتال بررسی کنند.

 کارلیتوس رخالا (Carlitos Rejala) و سناتور فرناندو سیلوا فاچتی (Fernando Silva Facetti)، دو عضو کنگره پاراگوئه، قصد دارند روز چهارشنبه ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) یک طرح قانونی پیرامون بیت کوین به کنگره این کشور ارائه کنند؛ اقدامی که حاکی از اصرار قانون‌گذاران در تدوین یک راهبرد منسجم پیرامون دارایی‌های دیجیتال است.

رخالا که عضو مجلس نمایندگان پاراگوئه است، روز جمعه در پیامی توییتری با بیان اینکه قصد او متحدکردن پاراگوئه است، افزود که به همراه همکاران قانون‌گذارش در حال برنامه‌ریزی برای ارائه «یک غافل‌گیری بزرگ برای پاراگوئه و جهان» هستند.

او در پیام خود نوشت:

من برای متحدکردن پاراگوئه اینجا هستم. به‌همین خاطر با سناتور فرناندو سیلوا فاچتی تصمیم گرفتیم که با هم طرح بیت کوین را در روز چهارشنبه ارائه کنیم. به گوش باشید، چون یک غافل‌گیری بزرگ برای پاراگوئه و جهان در راه است. اتفاقی عظیم در پیش است.

اگرچه رخالا مشخص نکرد که این طرح قانونی چه مفادی دارد، اما برخی از قانون‌گذاران پاراگوئه می‌خواهند در قانونی‌کردن بیت کوین از السالوادور پیروی کنند. رخالا روز سه‌شنبه هفته گذشته نیز در توییتر خود اطلاع داده بود که دارایی‌های دیجیتال، بخشی از «یک پروژه مهم برای پیشروکردن پاراگوئه در جهان» خواهند بود.

طبق گفته‌های قبلی رخالا، طرح قانونی جدید تدابیری را برای تبدیل‌کردن پاراگوئه به یک مرکز پیشرو برای سرمایه‌گذاران خارجی و کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و شاید حتی استخراج‌کنندگان بیت کوین ارائه خواهد کرد. احتمالاً مفادی برای پذیرش بیت کوین به‌عنوان ارز قانونی نیز در این طرح قرار خواهد گرفت.

رخالا نیز مانند سایر قانون‌گذاران آمریکای لاتین از چشم‌های لیزری در عکس پروفایل خود در توییتر استفاده کرده است. این کار روشی نمادین برای نشان‌دادن خوش‌بینی و دید مثبت درباره بیت کوین است.

آمریکای لاتین به‌دلیل فشارهای اقتصادی و مالی منطقه‌ای، به‌ویژه در کشورهایی مانند آرژانتین، ونزوئلا و مکزیک، به‌ کانونی بالقوه برای پذیرش ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

پیش‌تر نیز گزارش شده بود که آمریکای لاتین اکنون میزبان دست‌کم دو «تک‌شاخ» در حوزه ارزهای دیجیتال است. تک‌شاخ اصطلاحی در بازارهای مالی است که برای توصیف استارتاپ‌هایی با ارزش یک میلیارد دلار یا بیشتر به‌کار می‌رود.

یکی از این دو تک‌شاخ، شرکت تو تی‌ام گروپ (2TM Group) است. تو تی‌ام گروپ شرکت مادر صرافی ارز دیجیتال برزیلی مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin) است که به‌تازگی یک دوره جذب سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری را به همراه سافت‌بنک (SoftBank) تکمیل کرده و ارزش کل آن به ۲.۱ میلیارد دلار رسیده است. دیگری صرافی ارز دیجیتال مکزیکی بیتسو (Bitso) است که پس از اتمام دوره جدید جذب سرمایه خود (که جذب سرمایه سری C نام داشت)، ۲.۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

www.bitarz.net

بيت ارز ، خريد و فروش ارز ديجيتال

دسته بندی‌های مقالات

اقتصاد

مدیریت

سرمایه گذاری

ارز دیجیتال

ارتباط مستقیم با ما

شما میتوانید جهت ارتباط با کارشناسان ما و اطلاع از آدرس دفتر مرکزی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. بیت ارز در تلاش است در اسرع وقت به صورت شبانه روزی پاسخگو شما عزیزان باشد.

ورود به ارز دیجیتال

بیت ارز، پلتفرم جامع رمز ارزها است. شما می توانید با ثبت نام در بیت ارز خرید و فروش ارز دیجیتال را در یک داشبورد حرفه ای آغاز کنید.

درخواست برداشت با موفقیت ثبت شد.

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

راهنمای بارگذاری عکس احراز هویت

متن یادداشت در عکس

جهت احراز هویت در سایت بیت ارز. اینجانب قوانین سایت را مطالعه کرده و مسئولیت تمامی خرید و فروش ها از حساب کاربری را میپذیرم و حساب کاربری و کارت بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نمیدهم.
 
تاریخ و امضا

کادر تصویر را به گونه ای تنظیم کنید که مشخص باشد مدارک توسط شخص شما در دست گرفته شده است.

اطلاعات ، عکس و حتی زمینه مدرک شناسایی کاملا واضح ، بدون تاری و هرگونه افکت باشد. حجم تصاویر ارسالی حداقل 100 و حداکثر 10240 کیلوبایت می باشد.

راهنمای تهیه عکس احراز هویت