دریافت اپلیکیشن

آژانس دولتی ایالات متحده در مورد کلاهبرداری رمزارز در رسانه های اجتماعی هشدار می دهد

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

دپارتمان مقررات مالی ورمونت (DFR)، یک آژانس ایالتی ایالات متحده، به شهروندان نسبت به افزایش کلاهبرداری های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال که در سایت های رسانه های اجتماعی محبوب انجام می شود، هشدار داد.

در 25 ژوئن، Naum Lantsman 74 ساله پس انداز زندگی خود – 340,000 دلار – را به دلیل یک کلاهبرداری رمزنگاری سازماندهی شده از طریق اینستاگرام و تلگرام از دست داد. DFR ارجاع داده شد این حادثه همانطور که تأکید می‌کند «نیاز ورمونترها به احتیاط و هوشیاری شدید هنگام استفاده یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است».

بخشی از هشدار سرمایه گذار ورمونت در برابر کلاهبرداری های رمزنگاری شده. منبع: dfr.vermont.gov

اینستاگرام به‌عنوان برترین پلتفرم مرتبط با کلاهبرداری رمزارز رتبه‌بندی شده است کمیسیون تجارت فدرال (FTC)که برای Lantsman نیز صادق است. تماس اولیه او با کلاهبردار ارزهای دیجیتال از طریق اینستاگرام اتفاق افتاد، جایی که او با پستی از SpireBit مواجه شد که ادعا می‌کرد یک «کارگزار مالی بین‌المللی» است که با ارزهای دیجیتال معامله می‌کند.

بدون هیچ گونه تحقیق یا تحقیق در مورد پلتفرم، Lantsman یک حساب کاربری در SpireBit ایجاد کرد. یک نماینده Spirebit از طریق تلگرام با Lantsman تماس گرفت و – طی چند روز – او را مجبور به سرمایه گذاری کرد.

چیزی که با سرمایه گذاری 500 دلاری شروع شد، در نهایت منجر به زیان بیش از 340000 دلار شد. هنگامی که کاربر روی پلتفرم‌های جعلی مانند SpireBit سرمایه‌گذاری می‌کند، داشبورد در هر معامله سودی را نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند که پس‌انداز بیشتری را صرف کنند.

لانتسمن در گذشته در مورد کلاهبرداری های رمزنگاری شده شنیده بود اما هرگز انتظار نداشت که قربانی این جنایت شود. Vermont DFR افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری را به گردن هنرمندان کلاهبرداری می اندازد که “تاکتیک های پیچیده تر و شخصی سازی شده” را با لایه های فریب طراحی می کنند.

از جعل اسناد و اظهارات بانکی گرفته تا مکالمات دوستانه، تکنیک‌های همیشه در حال تکامل کلاهبرداران را می‌توان با هوشیاری و هوشیاری حل کرد. بررسی پس زمینه (DYOR).

از مردم ورمونت خواسته شده است که تقلب را به موقع گزارش کنند تا به کاهش خسارت مالی و ردیابی مجرمان کمک کند.

مربوط: پنج آژانس اجرایی ایالات متحده کارگروه مبارزه با جرم و جنایت ارز دیجیتال جدید را تشکیل می دهند

یون یانگ چوی، مدیر تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده (NCET) وزارت دادگستری، گفت که هک های مالی غیرمتمرکز (DeFi) با توجه به ظهور هکرهای تحت حمایت دولت کره شمالی یک “مسئله بسیار مهم” است.

چوی همچنین مجدداً تأیید کرد که وزارت دادگستری به دنبال شرکت‌های رمزنگاری است که یا مرتکب جرم شده‌اند یا چشم خود را برای پنهان کردن مسیر تراکنش‌ها می‌بندند.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال افزایش داغ جرایم مرتبط با رمزنگاری هستند