دریافت اپلیکیشن

استقبال از رقابت سالم – چند ضلعی zkEVM سرب

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

به گفته یکی از شرکت‌های توسعه‌دهنده برتر اکوسیستم اتریوم که ماشین‌های مجازی اتریوم (zkEVMs) را با دانش صفر می‌سازند تا شبکه را مقیاس‌پذیر کنند، محیط رقابت سالمی در حال ایجاد است. چند ضلعی هم بنیانگذاران

جوردی بایلینا، سرپرست فنی Polygon Hermez zkEVM، قبل از شروع EthCC در فرانسه با Cointelegraph صحبت کرد. با سازندگانی از سراسر اکوسیستم اتریوم در پاریس، اثبات دانش صفر (ZK-proof) ابزارهای مقیاس بندی قرار است یک نقطه کانونی اصلی باشند.

zkEVM Polygon از ZK-proofs برای کاهش هزینه های تراکنش و افزایش توان عملیاتی شبکه اتریوم استفاده می کند، در حالی که از امنیت و نهایی بودن بلاک چین لایه 1 بهره می برد.

اثبات‌های ZK یک ابزار مقیاس‌پذیری مهم برای اکوسیستم اتریوم هستند. این فناوری به پروتکل‌هایی مانند zkEVM Polygon اجازه می‌دهد تا محاسبات تراکنش‌های خارج از زنجیره را پیش از ارائه یک اثبات منبع منبع برای شبکه اصلی اتریوم بدون افشای هیچ یک از داده‌های مرتبط انجام دهند.

مربوط: پروتکل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم، استفاده اثبات‌شده از دانش صفر را در سال ۲۰۲۳ هدایت می‌کنند.

Baylina، که در راس zkEVM Polygon است، می‌گوید وسعت توسعه‌ای که با فناوری ZK انجام می‌شود برای اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم بسیار مفید بوده است:

«داشتن پروژه‌های مختلف به تجربه زیادی اضافه می‌کند، و همچنین راهی برای آزمایش رویکردهای مختلف، روش‌های مدیریت کارها یا حل مسائل است.»

بایلینا اضافه کرد که پروژه‌های مختلف از پیشرفت‌های خوب الگوبرداری می‌کنند و تلاش می‌کنند تا آنها را بهتر کنند، در حالی که شکست‌ها به عنوان یک یادگیری برای همه پروژه‌های مبتنی بر ZK در فضا عمل می‌کنند.

چند ضلعی zkEVM آدرس های منحصر به فرد. منبع: Polygon zkEVM

Polygon zkEVM در شبکه اصلی فعال است و شبکه در حال نزدیک شدن به 250000 آدرس فعال منحصر به فرد است. آدرس‌های Polygon zkEVM فعال روزانه آن نیز روند صعودی دارند و هر دو معیار نشان می‌دهند که پذیرش کاربر در حال رشد است.

مربوط: ConsenSys Linea zkEVM را برای مقیاس‌بندی بیشتر اتریوم راه‌اندازی کرد

در همین حال، Baylina تعداد برنامه‌هایی را که روی Polygon zkEVM ساخته می‌شوند، به‌عنوان مهم‌ترین معیار برای تیمش برجسته کرد. این به نوبه خود منجر به انبوهی از اطلاعات و بازخورد از توسعه دهندگان می شود که تغییرات را در پروتکل شکل می دهد:

شنیدن مشکلاتی که توسعه‌دهندگان دارند، اگر متوجه چیزی شوند که می‌توان آن را بهبود بخشید یا کیفیت ابزارهایی را که برای من دارند، معیارهای واقعی هستند که ما سخت روی آن کار می‌کنیم.»

Baylina یک مثال کاربردی ارائه کرد که در آن توسعه‌دهندگان مسائل مربوط به مهرهای زمانی را شناسایی کرده بودند که برای عملکرد اوراکل‌های مالی غیرمتمرکز حیاتی بودند. تیم Bayina در حالی که یک راه حل طولانی مدت در حال توسعه بود، راه حلی پیدا کرد. با این وجود، ورودی سازندگان به بهبود پروتکل با پیوستن بیشتر به اکوسیستم کمک می کند.

پروژه های مهمی در حال ورود به شبکه هستند و ما تجربه و دانش زیادی در مورد نیازهای برنامه های کاربردی مختلف دریافت می کنیم.

Sandeep Nailwal، یکی از بنیانگذاران Polygon، قبلاً به Cointelegraph گفته بود که zkEVM Polygon «جام مقدس مقیاس‌بندی اتریوم» است و به پروتکل اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اجرای مجدد محاسبات بلاک چین، مدارک را به شبکه اصلی اتریوم ارسال کند.

فن آوری است در نظر گرفته شده است که اتریوم را به شدت افزایش دهد، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز بسازند در حالی که تحت فشار عملکرد شبکه بلاک چین پایه نیستند.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه مجموعه‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند