دریافت اپلیکیشن

اپل به دنبال OpenAI و گوگل به مسابقه GPT AI می پیوندد

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از بلاکچین نیوز

اپل است گزارش شده است در حال توسعه ترانسفورماتور از پیش آموزش دیده مولد خود (GPT) هوش مصنوعی مدل (AI) این مدل در داخل به عنوان “Ajax” یا “Apple GPT” نامیده می شود. اما هیچ نشانه روشنی وجود ندارد که این شرکت قصد دارد آن را برای عموم عرضه کند و جامعه فناوری را در انتظار نگه دارد.

گفته می شود که سیستم Ajax شبیه به ChatGPT OpenAI و Bard گوگل، دو مدل پیشرو هوش مصنوعی در صنعت است. جالب اینجاست که Ajax در بالای Google Jax، یک چارچوب یادگیری ماشینی توسعه یافته است و در حال حاضر در Google Cloud در حال اجرا است. این ارتباط با فناوری گوگل می‌تواند توانایی اپل را در مقیاس‌بندی Ajax فراتر از آزمایش‌های داخلی به دلیل ملاحظات هزینه محدود کند و چالشی را برای غول فناوری ایجاد کند.

رویکرد اپل به هوش مصنوعی همیشه بر حفظ حریم خصوصی متمرکز بوده است، موضعی که آن را به یک پایگاه کاربر وفادار تبدیل کرده است. مال شرکت تلاش ها اساساً بر فناوری‌های هوش مصنوعی متمرکز شده‌اند که می‌توانند با استفاده از پردازنده‌های داخلی به جای سرویس‌های مبتنی بر ابر اجرا شوند. این رویکرد مطابق با تعهد اپل به حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت داده ها است. اگر اپل بخواهد یک مدل GPT با قابلیت اجرا به طور مجزا بر روی سخت افزار آیفون توسعه دهد، می تواند مزایای قابل توجهی را برای کاربرانی که برای حفظ حریم خصوصی ارزش قائل هستند، ارائه دهد و به طور بالقوه فضای هوش مصنوعی را متحول کند.

علیرغم عدم حضور اپل در فضای چت بات، این شرکت بازیگر قابل توجهی در هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی که مجموعه ویرایش عکاسی و دوربین آیفون را تامین می کند همچنان پیشرفته است و نشان دهنده تعهد اپل به ادغام هوش مصنوعی در محصولاتش است. علاوه بر این، تحقیقات اپل به طور مداوم جریان ثابتی از مقالات قابل توجه در فضای یادگیری ماشین را ارائه می دهد که به پیشرفت فناوری هوش مصنوعی کمک می کند.

چندین تیم در اپل در حال کار بر روی پروژه Ajax هستند. این تیم‌ها به پیامدهای بالقوه حریم خصوصی، یکی از جنبه‌های حیاتی توسعه هوش مصنوعی، رسیدگی می‌کنند. در این گزارش همچنین اشاره شده است که این شرکت از چت بات مجهز به Ajax به صورت داخلی استفاده کرده است، که نشان می دهد اپل به طور فعال در حال آزمایش و اصلاح این فناوری است.

معروف ترین سیستم هوش مصنوعی اپل سیری، دستیار صوتی است. برای تقویت تلاش‌های خود در زمینه هوش مصنوعی، اپل در سال ۲۰۱۸ جان جیاناندریا را که قبلاً مدیریت هوش مصنوعی و جستجو در گوگل را بر عهده داشت، برای نظارت بر سیری و تیم‌های یادگیری ماشینی آن استخدام کرد. این استخدام استراتژیک بر تعهد اپل به پیشبرد قابلیت‌های هوش مصنوعی تاکید می‌کند.

اپل قصد دارد در سال 2024 “اعلان مهم مرتبط با هوش مصنوعی” را ارائه دهد. با این حال، این شرکت عجله ای برای کشف کاربرد این فناوری ندارد. هنوز در حال تعیین چگونگی ادغام این فناوری در مجموعه بزرگتر آن است. این رویکرد سنجیده نشان دهنده تعهد اپل به ارائه محصولات و خدمات با کیفیت بالا و کاربرپسند است.

با داغ شدن رقابت هوش مصنوعی در میان غول های فناوری، ورود اپل به فضای هوش مصنوعی GPT یک گام مهم را نشان می دهد. جالب است که ببینیم پیشرفت‌های هوش مصنوعی اپل در سال‌های آینده چگونه پیش می‌رود و چگونه آینده فناوری هوش مصنوعی را شکل می‌دهد. با تمرکز بر حریم خصوصی و کیفیت، پیشرفت‌های اپل در هوش مصنوعی به طور بالقوه می‌تواند استانداردهای صنعت را دوباره تعریف کند.

منبع تصویر: ShutterstockSource link

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

29ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

اقتصاد کلانافزایش ناگهانی حجم معاملات قبل از اعلام خبر خرید حقوق معنوی مجموعه NFT مون‌بردز توسط یوگا لبز، شک و تردیدها را درباره وجود معاملات داخلی افزایش داد.

ادامه مطلب
مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

بازار مالیاتیوپی به لطف هزینه‌های پایین انرژی و سیاست‌های دولتی مطلوب، به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی جذاب برای فعالان استخراج بیت کوین است.

ادامه مطلب
مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

بازار مالیبازار کریپتو شاهد یک روند صعودی بوده و در این میان سایر ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین با رشد قیمت قابل توجهی همراه شده‌اند.

ادامه مطلب
تعداد تراکنش‌های دوج‌ کوین رکورد شکست؛ اما این رکوردشکنی یک نکته منفی دارد!

تعداد تراکنش‌های دوج‌ کوین رکورد شکست؛ اما این رکوردشکنی یک نکته منفی دارد!

بازار مالییکی از اعضای جامعه دوج‌کوین با نام کاربری Tdogewhisperer، در توییتی از رسیدن تعداد معاملات این ارز دیجیتال به یک سقف جدید خبر داد. به گفته وی، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱.۹ میلیون تراکنش دوج‌کوین انجام شده است.

ادامه مطلب
نهنگ‌های سولانا ۸۲ میلیون دلار را جابه‌جا کردند! تأثیر آن بر قیمت SOL چیست؟

نهنگ‌های سولانا ۸۲ میلیون دلار را جابه‌جا کردند! تأثیر آن بر قیمت SOL چیست؟

بازار مالیبه گزارش پلتفرم ویل‌آلرت (Whale Alert)، طی مجموعه‌ای از تراکنش‌های بزرگ، نهنگ‌های سولانا ۸۲ میلیون دلار توکن SOL را به کیف پول‌های ناشناخته منتقل کرده‌اند.

ادامه مطلب