دریافت اپلیکیشن

تسلط استیبل کوین با کاهش ارزش بازار به پایین‌ترین حد دو سال اخیر کاهش می‌یابد: CCData

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها به پایین‌ترین سطح از آگوست ۲۰۲۱ رسیده است که پس از ۱۶ ماه کاهش متوالی صورت گرفته است.

پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال CCData a گزارش در 20 جولای گفت که ارزش بازار استیبل کوین از ابتدای ماه تا 17 ژوئیه 0.82 درصد کاهش یافت و ارزش بازار این بخش را به 127 میلیارد دلار رساند.

تسلط بر بازار استیبل کوین اندکی کاهش یافت و در حال حاضر 10.3 درصد است که از 10.5 درصد در ژوئن کاهش یافته است.

از ده استیبل کوین برتر، Pax Dollar (USDP) با 43.1 درصد کاهش به 563 میلیون دلار در ژوئیه بیشترین ضربه را خورد که پایین‌ترین رقم از دسامبر 2020 است.

CCData معتقد است که سقوط تا حد زیادی به MakerDAO – یک سازمان مستقل غیرمتمرکز پشت پروتکل Maker – نسبت داده شده است که تصمیم گرفت 500 میلیون دلار USDP را از ذخایر خود حذف کند زیرا نتوانست درآمد اضافی کسب کند.

تتر (USDT) بزرگترین استیبل کوین با ارزش بازار، موفق شد تا تاریخ 17 ژوئیه، ارزش بازار بالای 83.8 میلیارد دلاری خود را ثبت کند و سلطه بازار استیبل کوین خود را به 65.9 درصد افزایش دهد.

ارزش بازار دلار سکه (USDC) و Binance USD (BUSD) به ترتیب با 3.01 درصد و 4.57 درصد کاهش به 26.9 میلیارد و 3.96 میلیارد دلار رسید. برای USDC، این هفتمین ماه متوالی کاهش ارزش بازار و کمترین میزان از ژوئن 2021 است.

ارزش بازار بیشتر استیبل کوین ها از ماه می تا کنون نسبتاً ثابت مانده است، به جز USDP که 43.1 درصد کاهش یافته است. منبع: CCData.

علیرغم ریزش های متوالی، حجم معاملات استیبل کوین در ژوئن 16.6 درصد افزایش یافت و به حدود 483 میلیارد دلار رسید که اولین افزایش ماهانه از مارس را به ثبت رساند.

CCData معتقد است شکایت علیه Binance و Coinbase از کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) و افزایش قیمت بیت کوین (بیت کوین) پرونده های صندوق قابل معامله در بورس به افزایش حجم معاملات استیبل کوین در ماه گذشته کمک کرد.

مربوط: پروتکل Aave استیبل کوین GHO را در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی می‌کند که ۲ میلیون دلار استخراج شده است

یکی دیگر از رویدادهای مهم در ژوئن بود تعلیق سپرده های فیات در Binance.US به دلیل شکایت SEC علیه این شرکت. CCData گفت که این امر باعث شد USDT و USDC از دلار آمریکا در صرافی جدا شوند.

تعلیق سپرده‌های فیات منجر به کاهش شدید نقدینگی استیبل کوین‌های (USDT و USDC) شده است که منجر به تخفیف به ترتیب حدود 27 و 18 درصد شده است.

بازار غیرمتمرکز استیبل کوین که شامل Dai (DAI)، Frax (FRAX) و USDD (USDD) می شود، ارزش بازار خود را با 0.43 درصد افزایش به 7.52 میلیارد دلار در ژوئیه – اولین ماه مثبت از فوریه، افزایش داد. با این حال، ارزش بازار همچنان 78.1 درصد از بالاترین رکورد خود در آوریل 34.3 میلیارد دلاری است.

آغاز این روند نزولی توسط فروپاشی اکوسیستم ترا لونا و تقریباً 100% عمق‌دهی استیبل کوین الگوریتمی TerraClassicUSD (USTC).

مجله: کوین‌های ناپایدار: کاهش نرخ ارز، ریسک‌های بانکی و سایر ریسک‌ها وجود دارد