دریافت اپلیکیشن

حرفه ای های Dota 2، Rocket League می خواهند بازی های وب 3 و بلاک چین را کشف کنند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

در حالی که توسعه دهندگان بازی به نظر می رسد از ایده Web3 متنفرم با ورود به بازی‌ها، به نظر می‌رسد بازیکنانی که برای امرار معاش در مسابقات بازی شرکت می‌کنند، آماده امتحان بازی‌های بلاک چین هستند.

بازیکن حرفه ای Dota 2 Erik Engel برای Gaimin Gladiators، که بیشتر با برچسب گیمر خود “Tofu” شناخته می شود، در بیانیه ای که برای Cointelegraph ارسال شد، افکار خود را در مورد Web3 و اینکه چگونه می تواند به گیمرها کمک کند بیان کرد.

انگل که بیش از 400000 دلار از تورنمنت‌های مهم مختلف در صحنه بازی‌های رقابتی Dota 2 برنده شده است، گفت که دیدن شرکت‌ها از بازی‌ها بیشتر از بازی‌ها، «طراوت‌کننده» است. او توضیح داد:

ایده بازی‌های بلاک چین هنوز یک موضوع جدید و در حال گسترش برای بسیاری از ما است و این چیزی است که می‌خواهم در آینده بیشتر بررسی کنم. اگر بازی را بهبود ببخشد و آن را با ارزش‌تر کند، قطعاً در زمان‌های آینده باید به آن توجه کرد.»

علاوه بر این، انگل معتقد است که Web3 دارای ویژگی‌هایی است که «واقعاً برای بازیکن احساس سودمندی می‌کند» و ابراز می‌کند که از دیدن آنچه شرکت‌ها در آینده ارائه می‌کنند هیجان‌زده است.

اریک “توفو” انگل پس از برنده شدن در تورنمنت بزرگ ESL One Berlin، جام را حمل می کند. منبع: Gaimin Gladiators

گیمر حرفه ای Rocket League، Max Ng، که با برچسب گیمر خود “Maxeew” شناخته می شود، نیز احساسات انگل را تکرار کرد. به گفته Ng، او ایده توسعه بازی‌ها را به شکل متفاوتی دوست داشت. او گفت:

ایده اضافه کردن فناوری و ویژگی‌های جدید چیزی است که تقریباً هر بازی می‌تواند از آن بهره‌مند شود، به‌ویژه وقتی چیزی باشد که بتواند زمان و هزینه‌های کاربران را برای خود بازی پاداش دهد.»

Ng گفت که در حالی که او قبلاً بازی های مبتنی بر بلاک چین را بررسی کرده است، هرگز آنها را شخصاً امتحان نکرده است. با این حال، گیمر گفت که به محض پایان یافتن فصل پرمشغله بازی های رقابتی، او شروع به ورود به آن خواهد کرد.

Max “Maxeew” Ng در حال رقابت در مسابقات Rocket League. منبع: Gaimin Gladiators

در همین حال، جوزف ترنر، یکی از بنیانگذاران Gaimin Gladiators – سازمانی که Engel و Ng به آن تعلق دارند، گفت که ظهور اولیه بازی های Web3 ساخته شده در داخل مالی غیرمتمرکز (DeFi) اسپیس “بسیاری از ناشران بزرگ را به وحشت انداخت.”

در سال 2021، Valve Corporation، توسعه دهندگان عناوین بازی های ویدیویی محبوب مانند Dota 2 و Half-Life، حذف بازی های مبتنی بر بلاک چین از بازار بازی خود استیم. این شرکت دستورالعمل‌های خود را به‌روزرسانی کرد تا به‌طور خاص بازی‌هایی را که ارزهای دیجیتال یا ارزهای دیجیتال منتشر می‌کنند ممنوع کند توکن های غیرقابل تعویض (NFT).

ترنر Valve را یک شرکت بازی «بسیار سنتی» توصیف کرد و گفت که این شرکت مانند سایر شرکت‌ها وارد Web3 نخواهد شد. با وجود این، ترنر معتقد است که جزر و مد تغییر خواهد کرد. او گفت: «اگرچه می‌دانم چرا Valve این اظهارات را بیان کرد، اما احساس می‌کنم موقعیت آنها در طول زمان به سرعت تغییر خواهد کرد.

جدا از ادغام Web3 با بازی ها، مدیر اجرایی سازمان بازی، پروژه های بلاک چین را تشویق کرد تا در صحنه بازی های حرفه ای درگیر شوند. ترنر افزود: «من قویاً معتقدم که دنیای Web3 باید مستقیماً صنعت بازی رقابتی را درگیر کند.

مربوط: گیمرها بیشتر به کسب بیت کوین علاقه مند هستند تا NFT: Survey

والتر لی، رشد شریک و رهبر GameFi در زنجیره BNB – که شروع به کار کرد نفوذ کند چشم انداز رقابتی بازی از طریق مشارکت با Gaimin Gladiators، گفت که فناوری وب 3 و بلاک چین ظرفیت تقویت اکوسیستم های بازی سنتی را دارد.

لی معتقد است که از توکن‌سازی دارایی‌های درون بازی گرفته تا موارد استفاده دیگر مانند مکانیسم تولید اعداد تصادفی قابل تأیید روی زنجیره (RNG)، «پتانسیل بسیار زیاد است». علاوه بر این، مدیر اجرایی همچنین معتقد است که به دلیل سرعت رشد «بازی وب 3»، روزی به سادگی «بازی» نامیده خواهد شد.

مدیر اجرایی همچنین تاکید کرد که Web3 فرصت های زیادی را برای گیمرهای حرفه ای نیز ارائه می دهد. او توضیح داد:

«خیلی از بازی‌های جالب آینده از استودیوهای مختلف جدید وجود دارد، برخی از این عناوین ممکن است به طور بالقوه محبوبیت زیادی کسب کنند و لیگ‌های ورزشی هیجان‌انگیز جدید برای صنعت تولید کنند.»

لی معتقد است که گیمرها همچنین می توانند برند و جریان درآمد خود را در Web3 ایجاد کنند. لی افزود: «بازیکنان می‌توانند با اتکای کمتری به یک شرکت ورزش‌های الکترونیکی در این صنعت پایداری کنند و پیشرفت کنند، این باعث تعادل بین تقاضا بین شرکت‌ها و بازیکنان ورزش‌های الکترونیکی می‌شود».

مجله: Web3 Gamer: ترکش در GDC شگفت انگیز است، Undead Blocks hot take، سفر دوم