دریافت اپلیکیشن

دانشمندان هشدار می دهند که «انقلاب کوانتومی» ممکن است رشد اقتصادی را دچار رکود کند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

فن‌آوری‌های محاسباتی کوانتومی به آرامی شروع به خروج از محیط آزمایشگاهی و ورود به صنایع تجاری می‌کنند. در حالی که باید دید چه زمانی پذیرش جریان اصلی رخ خواهد داد، تعدادی از شرکت‌ها در حال حاضر درگیر آزمایش‌ها و آزمایش‌هایی با مشتری‌های پولی برای توسعه راه‌حل‌های محاسبات کوانتومی هستند.

به گفته یک جفت محقق از دانشگاه کمبریج و موسسه فناوری باندونگ، این دوره بحرانی است که در آن جهان هنوز این فرصت را دارد که خود را برای آنچه که محققان «انقلاب کوانتومی» می‌خوانند آماده کند.

در تفسیر اخیراً منتشر شده در طبیعت مجله، محققان Chander Velu و Fathiro Putra توصیف کردن “پارادوکس بهره وری” را توضیح دهید و توضیح دهید که چگونه پذیرش جریان اصلی محاسبات کوانتومی می تواند رشد اقتصادی را برای یک دهه یا بیشتر کاهش دهد.

بر اساس تفسیر آنها:

«انقلاب دیجیتال دهه‌ها طول کشید و کسب‌وکارها را ملزم کرد که تجهیزات گران قیمت را جایگزین کنند و به طور کامل در نحوه عملکردشان تجدید نظر کنند. انقلاب محاسبات کوانتومی می‌تواند بسیار دردناک‌تر باشد.»

پارادوکس بهره وری یک اصطلاح تجاری و مالی است که توضیح می دهد که چرا معرفی فناوری جدید و بهتر معمولاً منجر به افزایش فوری بهره وری نمی شود.

کسب‌وکارها تقریباً در تمام جنبه‌های صنایع نوپای بلاک چین و ارزهای دیجیتال این را دیده‌اند. به عنوان مثال، همانطور که الزامات استخراج معدن افزایش می یابد، هزینه های مربوط به ورود به فضا در هر ظرفیت رقابتی نیز افزایش می یابد.

کمتر از یک دهه پیش، استخراج ارز دیجیتال با قدرت محاسباتی یدکی رایانه های شخصی رومیزی مد بود. با افزایش نرخ پذیرش، منافع شرکت ها و هزینه های ورود نیز افزایش یافت.

اسکرین شات نمودار هش ماینینگ در طول زمان. منبع: Blockchain.com

و از آنجایی که فین تک یکی از متخصصان صنایع است پیش بینی در بخش محاسبات کوانتومی دچار اختلال فوری خواهد شد، به احتمال زیاد این بخش شاهد آن خواهد بود ادغام مستقیم با ماینینگ، فناوری های بلاک چین و ارزهای دیجیتال بلافاصله.

مربوط: محققان پرداخت های دیجیتال کوانتومی “بی قید و شرط” را نشان می دهند

برای توضیح پارادوکس بهره‌وری، محققان به دوره‌ای از سال 1976 تا 1990 اشاره می‌کنند، زمانی که رشد بهره‌وری نیروی کار – معیاری از میزان بهره‌وری افراد در کار در طول زمان – تا حد خزیدن کند شد. دلیل این رکود شروع عصر کامپیوتر بود.

اساساً، هزینه‌های مرتبط با تغییر جهانی از کاغذ به رایانه همراه با نیاز به آموزش مجدد کل نیروی کار و ایجاد اکوسیستم‌ها و گردش‌های کاری راه‌حل کاملاً جدید باعث شد که روند رشد متوقف شود تا اینکه یکپارچه‌سازی سرانجام در اواسط دهه 1990 تکمیل شد.

محققان می بینند که یک مخمصه مشابه زمانی رخ می دهد که کامپیوترهای کوانتومی در حال تبدیل شدن به یک فناوری اساسی برای تجارت هستند.

به گفته محققان، دو مانع اصلی برای گذار آرام به عصر کوانتومی، فقدان درک عمومی از فناوری در بین رهبران و ریسک گریزی است.

در حالی که کسب‌وکارهایی که کاربرد واضحی دارند، مانند شرکت‌های حمل‌ونقل یا داروسازی، ممکن است سریع راه‌حل‌های کوانتومی را اتخاذ کنند، نرخ بازده ممکن است برای کسب‌وکارهای ریسک‌گریزی که به دنبال تأثیر فوری هستند، جذاب نباشد.

برای کاهش این نگرانی‌ها و تسریع پذیرش محاسبات کوانتومی، محققان تمرکز مجدد دولت‌ها و محققان را بر روی نشان دادن مزایای بالقوه محاسبات کوانتومی و توسعه زبان و اصطلاحات برای توضیح مفاهیم لازم برای جامعه تجاری و عموم مردم پیشنهاد می‌کنند. .

محققان با بیان این که اولین کار برای آماده شدن برای آینده محاسبات کوانتومی به پایان می رسد این است که اطمینان حاصل کنید که “اینترنت کوانتومی” آماده است برای شبکه ایمن