دریافت اپلیکیشن

دولت سایه میانمار از راه اندازی بانک مبتنی بر رمزارز حمایت می کند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

اولین مؤسسه بانکی کاملاً مبتنی بر رمزارز میانمار، راه اندازی نرم افزاری را برای 22 ژوئیه اعلام کرده است – اقدامی که می تواند باعث شود دولت سایه این کشور دسترسی بیشتری به خدمات مالی و بودجه داشته باشد.

نام بانک توسعه بهاری از انقلاب بهاری گرفته شده است، جنبش مخالف به رهبری دولت وحدت ملی تبعیدی میانمار (NUG) علیه شورای اداری دولتی حاکم (SAC) – یک حکومت نظامی که کنترل کشور را به دست گرفت در فوریه 2021

جمعیت هدف این بانک فقط 55 میلیون برمه ای ساکن میانمار نیست، بلکه دو میلیون نفر “برمه دیاسپورا” نیز هستند که در خارج از میانمار زندگی و کار می کنند و اغلب پول به این کشور ارسال می کنند.

هدف اصلی بانک که بر روی Polygon ساخته شده است، سریعتر و کارآمدتر کردن پرداخت های داخلی و بین المللی و همچنین ارائه دسترسی بین المللی به مجموعه وسیعی از محصولات مالی است.

یکی از مقامات بانک توسعه بهار که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، به کوین تلگراف گفت که رمزنگاری راه حل واضحی برای ارائه حمایت مالی از شهروندان برمه و همچنین دولت تبعیدی آن است.

“بانک توسعه بهار و فناوری بلاک چین که توسط آن تامین می شود، پیشرفت طبیعی از نظر استراتژی جمع آوری سرمایه برای NUG است.”

کریپتو بانک جدید مستقیماً توسط NUG راه‌اندازی نشد، اما این مقام خاطرنشان کرد که با پشتیبانی کامل و منابع آن راه‌اندازی شده است. علاوه بر این، این بانک دارای مجوز و تنظیم توسط بانک مرکزی موقت میانمار تحت کنترل NUG است.

مدیر عامل این بانک که به دلایل امنیتی Calvin T نامیده می شود، به کوین تلگراف گفت که راه اندازی موسسه جدید نشان دهنده اولین گام در بازگشت آزادی مالی به میانمار است.

تین تون ناینگ، رئیس بانک مرکزی موقت میانمار و سرپرست وزیر دارایی و صنعت، این بانک را یک موسسه اساساً «انقلابی» توصیف کرد.

ما نمی‌توانیم فقط وجوه را به یک سیستم بانکی تحت کنترل ارتش منتقل کنیم، بنابراین باید این سیستم مالی جایگزین را که مبتنی بر اعتماد و تضمین شده توسط دولت است، ارائه دهیم.

ناینگ مدعی شد که سیستم مالی مبتنی بر نظامی “در حال فروپاشی” است و بانک توسعه بهار کمک خواهد کرد دارایی های مالی مطمئن برای شهروندان

طبق گزارش ها، هزینه هایی که در حال حاضر برای بازگرداندن پول به کشور از طریق روش های سنتی دریافت می شود، می تواند به 30 درصد برسد.

این مقام توضیح داد: “همه چیز بر روی Polygon ساخته شده است، به دلایل هزینه، اما همچنین به این دلیل که ما احساس می کردیم که اکوسیستم Polygon احتمالا در طولانی مدت زنده می ماند.”

این بانک تعدادی استیبل کوین فیات جدید از جمله کیات میانمار، بات تایلند، دلار سنگاپور و دلار آمریکا منتشر خواهد کرد. کاربران می‌توانند این دارایی‌ها را به ویژگی «تعوض ارز» بانک، که بر روی UniSwap V3 ساخته شده است، متصل کنند، که امکان تبادل استیبل کوین‌ها را فراهم می‌کند.

مربوط: Ripple CLO می‌گوید حکم دادگاه می‌تواند بانک‌ها را به پذیرش XRP تشویق کند

در میانمار، ساکنانی که از NUG حمایت می‌کنند – که می‌تواند چیزی به سادگی داشتن یک برنامه اشتباه در تلفنشان باشد – معمولاً از طریق مردم “نمونه” می‌شوند. نمایش می دهد این مقام گفت خشونت و زندان است.

به این ترتیب، رابط کاربری بانک به عنوان یک پلت فرم «فقط وب» طراحی شده است.

این مقام توضیح داد: “رابط بانک شبیه یک برنامه کاربردی خواهد بود، اما ما همه را تشویق می کنیم تا با استفاده از پنجره ناشناس خود به آن دسترسی داشته باشند تا تاریخچه مرورگر را ذخیره نکند.”

در 31 دسامبر 2021، NUG استیبل کوین وابسته به دلار آمریکا را اعلام کرد تتر (USDT) مناقصه قانونی در تلاش برای سرعت بخشیدن به تجارت بین المللی

حکومت وحدت ملی رسما بود شناسایی شده به عنوان دولت رسمی میانمار توسط تعداد زیادی اعضا سازمان ملل و اروپا مجلس در اکتبر 2021. اما ایالات متحده هنوز به طور رسمی دولت تبعیدی را به رسمیت نشناسد.

آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی رقیب جدید کریپتو HK است