دریافت اپلیکیشن

رایانه اینترنتی جایگزینی کلیدی برای خدمات مشابه AWS خواهد بود – Dfinity exec

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

اکوسیستم Web3 بر اساس اصول عدم تمرکز ساخته شده است. با این حال، بیشتر جنبه های اکوسیستم هنوز نسبتاً متمرکز هستند. باشد متاورس سرورها یا توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، چندین اکوسیستم بلاک چین کاملاً مبتنی بر سرورهای متمرکزی مانند خدمات وب آمازون (AWS) هستند.

بنابراین، این اکوسیستم‌ها با آسیب‌پذیری‌های متعددی مواجه هستند که با تمرکز همراه است. با این حال، دومینیک ویلیامز، بنیانگذار Dfinity، معتقد است که بلاک چین کامپیوتر اینترنتی می تواند این را برای همیشه تغییر دهد.

ویلیامز در گفتگو با خبرنگار Cointelegraph، Zhiyuan Sun در خلال کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC)، توضیح داد که با استفاده از قراردادهای هوشمند، رایانه اینترنتی هرگونه درب پشتی انسانی را حذف می‌کند و نسل بعدی پروتکل را واقعاً مستقل و غیرمتمرکز می‌کند.

رایانه اینترنتی مجموعه‌ای از پروتکل‌ها است که به مراکز داده مستقل در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا با هم متحد شوند و جایگزینی غیرمتمرکز برای ارائه‌دهندگان ابر اینترنتی متمرکز فعلی ارائه دهند.

ویلیامز خاطرنشان کرد که رایانه اینترنتی کلید جایگزینی سرورهای متمرکز مانند AWS خواهد بود. او گفت:

ما از مردم می خواهیم که سیستم های متمرکز را با قراردادهای هوشمند قوطی در رایانه اینترنتی جایگزین کنند. این مانند تکامل فناوری دائو است، بنابراین کل چیز ایمن، امن، غیرمتمرکز و مستقل است. ما می خواهیم ببینیم که این چیزهای متمرکز خدمات وب آمازون با رایانه اینترنتی جایگزین شود.

ویلیامز در ادامه به بحث درباره احتمالاتی که رایانه اینترنتی می‌تواند برای دنیای بلاک چین باز کند، پرداخت. وی خاطرنشان کرد که کشورهای کوچک و پروژه ها نیازی به ساخت کیف پول ندارند و می توانند به سادگی کامپیوتر اینترنتی را با شبکه بیت کوین برای شروع تراکنش ها ادغام کنند. او توضیح داد که «قراردادهای هوشمند آن می‌تواند آدرس‌های بیت‌کوین را ایجاد کند، بیت‌کوین را دریافت و ارسال کند، در حالی که پیچیدگی‌های UTXO (خروجی‌های تراکنش خرج نشده) پنهان است.

مربوط: به دلیل پیشرفت‌های اخیر، نام‌های کاربری Web3 ممکن است بیشتر مورد پذیرش قرار گیرند

ویلیامز ضمن بحث در مورد جنبه‌های رایانه اینترنتی و تفاوت آن با معماری سنتی، گفت که قراردادهای هوشمند پتانسیل «نرم‌افزار خوردن» را دارند، و پیشنهاد می‌کند که قراردادهای هوشمند رایانه‌ای این پتانسیل را دارند که چیزهایی مانند وب سرورها، Kubernetes، پایگاه‌های داده و بسیاری دیگر از ویژگی‌های سنتی پشته فناوری اطلاعات را جایگزین کنند.

بنیاد دیفینیتی یک سازمان علمی و فناوری غیرانتفاعی است و یکی از مشارکت‌کنندگان عمده در بلاک چین کامپیوتر اینترنتی است. بنیاد اخیرا اعلام کرد کمک مالی ۵ میلیون دلاری هوش مصنوعی غیرمتمرکز برای حمایت از پروژه هایی که از هوش مصنوعی در شبکه استفاده می کنند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: Web3 Gamer: اپل بازی را اصلاح می کند؟ SEC از متاورس متنفر است، لوگان پل در Steam ترول کرد.