دریافت اپلیکیشن

سرمایه گذاری Crypto VC در حالی که عدم اطمینان اقتصادی سرمایه گذاران را می ترساند کاهش می یابد

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

ماه ژوئن با کاهش 29.73 درصدی در سرمایه گذاری های مخاطره آمیز به پایان رسید و تنها 779.32 میلیون دلار در 62 معامله انفرادی جمع آوری شد. بانک اطلاعاتی سرمایه خطرپذیر تحقیقاتی کوین تلگراف. در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا افزایش نرخ بهره را متوقف کرد در ماه ژوئن، جو اقتصاد کلان به دلیل عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی و تلاش های مستمر برای مهار تورم در سراسر جهان بدون تغییر باقی می ماند. همانطور که داده‌ها نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران در ماه ژوئن محتاطانه و در حالت عدم ریسک باقی ماندند و روند رشد سه ماهه قبل متوقف شد.

دسترسی به پایگاه داده تحقیقاتی کوین تلگراف VC را خریداری کنید.

با این حال، این لزوما یک سیگنال نزولی نیست، زیرا روند کلی برای سال 2023 همچنان صعودی است. به علاوه، دسته اخیر برنامه های کاربردی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF). از شرکت هایی مانند BlackRock، VanEck، WisdomTree و Fidelity و همچنین پیروزی قانونی ریپل بیش از کمیسیون اوراق بهادار و بورس کمک کرده اند روحیه روشن شود. بازار کریپتو فوراً به این رویدادهای مثبت واکنش نشان داد، اما سرمایه‌گذاری‌های VC همیشه یک شاخص عقب مانده هستند، زیرا مؤسسات تمایل بیشتری به بی‌تفاوتی و محتاط بودن دارند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که فعالیت VC ممکن است به دلیل عدم اطمینان شرایط کلی اقتصاد جهانی تعدیل شود.

زیرساخت های بلاک چین همچنان غالب است

این بانک اطلاعاتی سرمایه خطرپذیر تحقیقاتی کوین تلگراف نشان می دهد که شکست معاملات در ماه ژوئن به شدت تغییر نکرده است و تمرکز سرمایه گذاری VC ها نسبتاً ثابت مانده است. زیرساخت های بلاک چین با 20 معامله انفرادی و بیش از 493 میلیون دلار سرمایه همچنان در بازار پیشتاز است.

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) با 20 معامله و بیش از 144 میلیون دلار سرمایه گذاری توانست تا حدی به موفقیت دست یابد. با کمال تعجب، Web3 در ماه ژوئن با حدود 107 میلیون دلار در 18 معامله برای سرمایه گذاران خطرپذیر محبوبیت کمتری داشت. امور مالی متمرکز (CeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دوباره به ترتیب با حدود 32 و 2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری و یک و سه دور جداگانه، فهرست را بسته‌اند.

بزرگترین معامله در ماه ژوئن، 200 میلیون دلار سکه اسلامی (ISLM) بود بالا بردن از Alpha Blue Ocean’s ABO Digital. هدف این پروژه ایجاد یک ابزار مالی دیجیتال برای مسلمانان در سراسر جهان است و مجموع بودجه آن از 400 میلیون دلار فراتر رفته است. خیلی پشت سر سکه اسلامی، Gensyn 43 میلیون دلاری بود معامله به رهبری a16z Crypto با مشارکت CoinFund، Canonical Crypto و دیگران. Gensyn یک پروژه هوش مصنوعی مبتنی بر بلاک چین است که خریداران و فروشندگان قدرت محاسباتی را به هم متصل می کند.

یکی دیگر از ورودی های این لیست، بازی های اسطوره ای است که مطرح شده است قرارداد 37 میلیون دلاری سری C به رهبری Scytale Digital با مشارکت ARK Invest، Animoca Brands و دیگران. این وجوه برای راه اندازی یک بازار جدید و پیگیری سایر ابتکارات درآمدزا استفاده خواهد شد. Bitpanda Pro، در همین حال، بسته یک دور سری A به قیمت 33 میلیون دلار به رهبری Valar Ventures از پیتر تیل و تغییر نام تجاری به One Trading. این دور به گسترش دامنه دسترسی به تاجران و موسسات حرفه ای در سراسر اروپا کمک می کند.

در حالی که در ماه های مارس، آوریل و می شاهد افزایش سرمایه گذاری VCها به فضای بلاک چین بودیم، این روند در ژوئن رد شد و نشان داد که ممکن است عدم اطمینان بیشتری در پیش باشد. با این حال، انحرافات جزئی ماه به ماه اهمیت کمتری نسبت به روند کلی دارد که به طور پیوسته در حال افزایش است. با توجه به اینکه پر کردن ETF و شکایت Ripple-SEC هنوز بر بازار سرمایه مخاطره‌آمیز کریپتو تأثیری نداشته است، انتظار می‌رود جولای و آگوست نشانه‌هایی را ارائه دهند که وزن بیشتری دارند – شرایط کلی اقتصاد کلان یا رویدادهای هیاهوی بازار کریپتو.

برای ادامه فعالیت VC، موارد زیر را دنبال کنید پایگاه داده تحقیقاتی کوین تلگراف VC، که به صورت هفتگی به روز می شود و بیش از 6000 معامله را از سال 2012 تا امروز دنبال می کند.