دریافت اپلیکیشن

سنای ایالات متحده لایحه ای را ارائه می کند که به دنبال تنظیم DeFi مانند بانک های سنتی است

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین جورنال

  • هدف این لایحه حصول اطمینان از اعمال کنترل های سختگیرانه بر روی کاربران پروتکل DeFi در ایالات متحده است.
  • کنترل‌های پیشنهادی در این لایحه شبیه کنترل‌هایی است که برای بانک‌های سنتی اعمال می‌شود.
  • این لایحه همچنین الزامات تأیید هویت را در کیوسک های رمزنگاری تعیین می کند.

سنای ایالات متحده آماده است تا با لایحه جدیدی که با هدف تحمیل الزامات سختگیرانه مبارزه با پولشویی (AML) بر صنعت ارزهای دیجیتال یک بار دیگر تنظیم شود. مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل ها

طبق شرح این لایحه، قانون ارتقای امنیت ملی دارایی‌های رمزنگاری شده در سال 2023، پروتکل‌های DeFi را موظف می‌کند تا کنترل‌های بانکی را بر پایگاه کاربران خود اعمال کنند. با توجه به سند توجیهی، هدف این لایحه “مبارزه با افزایش جرایم رمزنگاری شده و بستن راه های فرار از پولشویی و اقدامات تحریمی است که برای امنیت ملی ما حیاتی هستند.”

بررسی و جمع آوری اطلاعات مشتریان،

هر کسی که کیف پول رمزنگاری دارد می‌تواند از پروتکل‌های DeFi استفاده کند، پروتکل‌هایی که برنامه‌های مالی هستند که امکان استقراض، وام دادن و معامله ارز دیجیتال را با استفاده از قراردادهای هوشمند فراهم می‌کنند. آن‌ها از بلاک چین‌های بدون مجوز استفاده می‌کنند که تنظیم آن‌ها را دشوارتر از کسب‌وکارهای رمزنگاری متمرکز می‌کند کوین بیس.

قانون پیشنهادی با هدف مقابله با مشکل تنظیم پروتکل‌های DeFi با تحمیل تعهدات بر «هرکسی که پروتکل DeFi را «کنترل» می‌کند یا برنامه‌ای را برای استفاده از پروتکل DeFi در دسترس قرار می‌دهد، پرداخته است. این به احتمال زیاد به سازمان هایی مانند Unswap Labs مربوط می شود که قراردادهای هوشمند پیچیده ای را برای فرانت اندهای ساده برای پروتکل هایی مانند Unswap صرافی غیرمتمرکز

بر اساس سند توجیهی لایحه، “اگر هیچ کس پروتکل DeFi را کنترل نکند، به عنوان یک پشتیبان، هرکسی که بیش از 25 میلیون دلار در توسعه پروتکل سرمایه گذاری کند، مسئول این تعهدات خواهد بود.”

این نهادهای کنترل‌کننده باید داده‌های مشتریان خود را بررسی و جمع‌آوری کنند، برنامه‌های مبارزه با پولشویی را به‌روز نگه دارند، مقامات را از هرگونه فعالیت مشکوک آگاه کنند و از استفاده از پروتکل آن‌هایی که تحریم شده‌اند جلوگیری کنند.خواندن خبر به انگلیسی

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

29ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

بازار مالیدو شرکت آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) از برنامه‌های خود برای استفاده از الگوریتم اثبات ذخیره (Proof of Reserve) چین‌لینک برای صندوق ETF اسپات بیت کوین مشترکشان، با نماد ARKB، خبر داده‌اند.

ادامه مطلب
بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازار مالیدر حالی که بیت کوین کش (BCH) برای هاوینگ بعدی خود در آوریل ۲۰۲۴ آماده می‌شود، قیمت آن به انتقالات بزرگ نهنگ‌ها واکنش نشان داد.

ادامه مطلب
چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

راهنمای خريدموفقیت پروژه های رمزارزی در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، تضمینی نیست و آمارها از احتمال زیاد شکست‌ آنها حکایت می‌کند.

ادامه مطلب
معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

اقتصاد کلانافزایش ناگهانی حجم معاملات قبل از اعلام خبر خرید حقوق معنوی مجموعه NFT مون‌بردز توسط یوگا لبز، شک و تردیدها را درباره وجود معاملات داخلی افزایش داد.

ادامه مطلب
مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

بازار مالیاتیوپی به لطف هزینه‌های پایین انرژی و سیاست‌های دولتی مطلوب، به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی جذاب برای فعالان استخراج بیت کوین است.

ادامه مطلب