دریافت اپلیکیشن

لایحه جدید DeFi دارای “تعهدات غیرقابل اجرا” است

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین جورنال

  • شورای Crypto برای نوآوری می گوید لایحه جدید AML هیچ چارچوب قابل اجرا برای تامین مالی غیرقانونی در DeFi ارائه نمی دهد.
  • با توجه به اتحاد کریپتو، پیشنهادات این لایحه “در جهت مخالف” با رویکرد مناسب است.
  • CCI می گوید تعهدات قانونی برجسته شده در این لایحه “به طور خودسرانه بر عهده افراد گذاشته می شود”.

شورای کریپتو برای نوآوری اعلام کرده است که لایحه ای که در سنای ایالات متحده در مورد مبارزه با پولشویی و سایر فعالیت های مالی غیرقانونی در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) ارائه شده است، «نمی تواند یک چارچوب قابل اجرا ارائه کند».

این لایحه توسط سناتورهای جک رید (رود آیلند)، مایک راندز (داکوتای جنوبی)، مارک وارنر (ویرجینیا) و میت رامنی (یوتا) ارائه شد. پیشنهادات آن شامل اعمال تعهدات AML به پروتکل های DeFi و دستگاه های خودپرداز رمزنگاری است.

CoinJournal گزارش شده است روی جدید دیفای پیشنهادات لایحه اوایل امروز

تعهدات قانونی خودسرانه بر دوش افراد گذاشته می شود

CCI که نماینده گروهی از رهبران صنعت و بازیگران متعهد به پیشرفت صنعت کریپتو است، منتشر کرده است. بیانیه با اشاره به اینکه پیشنهادات لوایح، از جمله الزامات پیشنهادی با هدف حامیان و تسهیل کنندگان DeFi از یک “چارچوب قابل اجرا” کوتاهی می کند.

اگرچه این شورا اشاره می کند که تامین مالی غیرقانونی یک نگرانی مشروع امنیت ملی است، شورا تدوین کنندگان لایحه را به خاطر “در جهت مخالف” در رابطه با بخش DeFi مقصر می داند.

تامین مالی غیرقانونی یک نگرانی مشروع برای امنیت ملی است و در حالی که حجم آن در کریپتو در مقایسه با TradFi ناچیز است، استفاده از شفافیت و قابلیت برنامه‌ریزی ذاتی در سیستم‌های بلاک چین برای به دست آوردن اقدامات انطباق مناسب منحصر به فرد برای کریپتو ایده خوبی است. متأسفانه این لایحه برعکس است. تعهدات قانونی خودسرانه بر عهده افرادی می گذارد که هیچ راهی واقعی برای تأثیرگذاری بر پروتکل ها پس از استقرار ندارند و به طور کامل ویژگی های منحصر به فرد سیستم های مبتنی بر بلاک چین را در نظر نمی گیرند.شورا گفت.

یکی از موضوعاتی که CCI در این لایحه به آن اشاره می‌کند، تعهدی است که بر عهده «حامیان پروتکل دارایی دیجیتال» فرض شده است. طبق این صورت‌حساب، این هر شخصی است که بیش از ۲۵ میلیون دلار توکن مدیریت پروتکل DeFi را در اختیار داشته باشد یا ۲۵ میلیون دلار یا بیشتر در توسعه پروتکل سرمایه‌گذاری کرده باشد.

همچنین تعهداتی را برای به اصطلاح «تسهیل‌کننده‌های تراکنش دارایی‌های دیجیتال» قائل می‌شود، که هر شخصی است که کنترل پروتکل را در اختیار دارد یا به برنامه‌ای دسترسی پیدا می‌کند که تراکنش‌ها را در پروتکل رمزنگاری مذکور تسهیل می‌کند.

شورا می‌گوید این پیشنهادها نه تنها «عجیب» هستند، بلکه با توجه به تعریف «تسهیل‌کننده» مبهم هستند. بیش از آن، این گروه می‌گوید این لایحه حاوی «تعهدات غیرقابل اجرا» است و «هیچ راهنمایی واقعی» ارائه نمی‌کند.

این پیشنهاد هیچ راهنمایی واقعی در مورد روش های فنی برای پروتکل های غیرمتمرکز برای مطابقت با الزامات گزارش BSA ارائه نمی دهد. جمع‌آوری اطلاعات شناسایی شخصی از چنین پروتکل‌هایی امکان‌پذیر نیست، و این لایحه نه به این پیچیدگی فنی می‌پردازد و نه راه‌حل‌هایی برای نحوه رسیدگی به این محدودیت ارائه می‌کند.” شورای رمزارز خاطرنشان کرد.

به عنوان بخشی از ورودی خود در مورد موضوع مقررات DeFi، CCI می‌گوید که با کارشناسان صنعت، قانون‌گذاران در ایالات متحده و سایر نقاط برای پیش‌نویسی چارچوبی برای موارد مناسب همکاری می‌کند. مقررات از بخش

ما در حال رایزنی با کارشناسان و رگولاتورهای صنعت در ایالات متحده و سایر حوزه‌های قضایی پیشرو هستیم تا رویکردی از نظر فن‌آوری مناسب برای کاهش مالی غیرقانونی در DeFi ایجاد کنیم.در بخشی از این بیانیه آمده است.

در حالی که بیانیه قوی آن نشان می دهد که چه چیزی با این لایحه درست نیست، CCI اذعان می کند که هنوز در مراحل اولیه است و نویسندگان آن آماده گفتگو در مورد بهترین راه رو به جلو هستند. انتظار این است که این لایحه شاهد “ویرایش های فراوان” در آینده باشد.

Source link

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

29ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

بازار مالیدو شرکت آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) از برنامه‌های خود برای استفاده از الگوریتم اثبات ذخیره (Proof of Reserve) چین‌لینک برای صندوق ETF اسپات بیت کوین مشترکشان، با نماد ARKB، خبر داده‌اند.

ادامه مطلب
بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازار مالیدر حالی که بیت کوین کش (BCH) برای هاوینگ بعدی خود در آوریل ۲۰۲۴ آماده می‌شود، قیمت آن به انتقالات بزرگ نهنگ‌ها واکنش نشان داد.

ادامه مطلب
چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

راهنمای خريدموفقیت پروژه های رمزارزی در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، تضمینی نیست و آمارها از احتمال زیاد شکست‌ آنها حکایت می‌کند.

ادامه مطلب
معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

اقتصاد کلانافزایش ناگهانی حجم معاملات قبل از اعلام خبر خرید حقوق معنوی مجموعه NFT مون‌بردز توسط یوگا لبز، شک و تردیدها را درباره وجود معاملات داخلی افزایش داد.

ادامه مطلب
مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

بازار مالیاتیوپی به لطف هزینه‌های پایین انرژی و سیاست‌های دولتی مطلوب، به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی جذاب برای فعالان استخراج بیت کوین است.

ادامه مطلب