دریافت اپلیکیشن

ماینرهای بیت کوین با وجود سخت ترین بازار نزولی تاکنون، همچنان صعودی هستند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

بیت کوین (بیت کوین) ماینرها در سال گذشته در برابر طناب ها قرار گرفته اند و مقادیر بی سابقه BTC برای پوشش هزینه ها در سال 2023 به صرافی های متمرکز ارسال شده است.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، استخراج بیت کوین اکوسیستم سال پر حادثه ای داشته است. صنعت گل زد رقم خیره کننده 184 میلیون دلار از کارمزد تراکنش در سه ماهه دوم سال 2023، که مجموع سال 2022 را تحت الشعاع افزایش قیمت بیت کوین و تبلیغات در مورد توکن های BRC-20 قرار داد.

سهام در برجسته معدن شرکت ها نیز دارند دستاوردهای چشمگیری دیده است در سال 2023، بسیار فراتر از عملکرد ارزش بازار بیت کوین است. 9 شرکت بزرگ استخراج بیت کوین شاهد افزایش 257 درصدی سرمایه بازار خود از آغاز سال 2023 بودند.

در همین حال، ماینرها نیز مجبور شده اند به فروش بیت کوین استخراج شده برای پوشش هزینه های عملیاتی ادامه دهند، زیرا صنعت همچنان به تلاش برای خروج از بازار نزولی طولانی مدت ادامه می دهد. معدنچیان رکورد ارسال کرد 128 میلیون دلار بیت کوین برای مبادله در ژوئن 2023، با توجه کارشناسان صنعت به تمایل ماینرها برای ارسال بیت کوین به مبادله برای پول نقد، پوشش هزینه ها و قفل کردن سود.

مطالب مرتبط: چگونه کشاورزان ایرلندی سرگین گاو را به طلای دیجیتال (بیت کوین) تبدیل می کنند

آ گزارش بازار از Bitfinex نشان می دهد که شرکت های ماینینگ با تخلیه بیت کوین به صرافی ها به دنبال تمسخر هستند. تحلیلگران بر این باورند که ماینرها به دلایل دیگر درگیر فعالیت های پوشش ریسک در بازار مشتقات هستند، سفارشات خارج از بورس را انجام می دهند یا وجوه را از طریق مبادلات به دلایل دیگر انتقال می دهند.

کوین تلگراف با تعدادی از شرکت های معدنی برجسته تماس گرفت تا شرایط کنونی معدن و روندهای اخیر در حال ظهور در این بخش را باز کند.

جیمی لوورتون، مدیر عامل Hut8، تلاش های این شرکت را برجسته کرد بستن یک ادغام با USBTC که توانایی آن را برای افزایش سرمایه از طریق عرضه در بازار مختل کرده است. پس از اعلام ادغام آتی، لوورتون گفت که استراتژی خزانه داری Hut8 شامل گزینه فروش از ذخایر بیت کوین و بیت کوین تازه تولید شده برای پوشش هزینه های عملیاتی می شود:

ما قصد داریم پس از تکمیل ادغام، استراتژی خزانه داری خود را بازبینی کنیم. به این ترتیب، ما آخرین ماینر بزرگ بیت کوین بودیم که بخشی از تولید خود را در اوایل امسال فروختیم.

لوورتون اضافه کرد که هات 8 هنوز بیش از 9100 بیت کوین (271 میلیون دلار) را در اختیار دارد و این شرکت با توجه به اینکه یکی از بزرگترین ذخایر بیت کوین خود استخراج شده از یک شرکت سهامی عام را در اختیار دارد، «در بیت کوین و HODLing صعودی است».

کلبه 8 افشا شد ۲۱۷ بیت کوین استخراج شده در ماه های می و ژوئن را به قیمت ۷.۹ میلیون دلار در آخرین به روز رسانی تولید و عملیات خود فروخته است.

مطالب مرتبط: نگاهی اجمالی به آینده – وقتی دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

چارلز چونگ، مدیر ارشد توسعه کسب و کار Foundry نیز در مورد این موضوع صحبت کرد، در حالی که این شرکت از اظهار نظر در مورد اینکه آیا دارایی BTC در سال 2023 داشته است یا خیر، خودداری کرد.

همانطور که چونگ توضیح داد، شرایط بازار صعودی در گذشته باعث می شد که ماینرها 60 تا 80 درصد حاشیه تولید به دست آورند، در حالی که سرمایه خارجی فراوان بود و به بسیاری از اپراتورها اجازه می داد بیت کوین استخراج شده خود را حفظ کنند.

با این حال، ما اکنون در زمان متفاوتی هستیم با سرمایه خارجی کمیاب و تنها 15 تا 30 درصد حاشیه، که ماینرها را مجبور می کند بیت کوین خود را نقد کنند تا هزینه های عملیاتی را پوشش دهند.

چونگ همچنین اضافه کرد که مقایسه شرایط فعلی بازار با بازارهای نزولی بعدی پس از اوج بازار در سال‌های 2017 و 2021 دشوار است. او گفت که استخراج بیت‌کوین در چرخه‌هایی حرکت می‌کند زیرا ماینرها در زمان‌های خوب در تجهیزات استخراج ASIC «سرمایه‌گذاری بیش از حد» می‌کنند.

شایان ذکر است که سختی استخراج بیت کوین نیز به بالاترین حد اخیر رسیده است که نشان می دهد شبکه در قوی ترین حالت خود قرار دارد. چونگ توضیح داد که ماینینگ جدید و کارآمدتر با قابلیت هش بالاتر به طور مداوم در سال 2023 در بازار عرضه شده است، که ماینرها را مجبور کرده است که ناوگان خود را تازه کنند تا به تولید BTC با سود ادامه دهند.

به گفته وی، مصرف کل انرژی توسط شبکه نیز به آرامی افزایش یافته است، البته با سرعت کمتر، که نشان دهنده افزایش سرمایه گذاری در امنیت شبکه است.

یکی از سخنگویان ماینینگ Braiins به کوین تلگراف گفت که ادامه افزایش سختی نتیجه افزایش هش ریت است که نشان می‌دهد شرکت‌کنندگان در صنعت افزایش بالقوه قیمت BTC را در آینده می‌بینند:

برای ما، این نشانه‌ای است که ماینرها هنوز هم می‌توانند ماشین‌ها را به طور سودآور در محیط فعلی مستقر کنند و نسبت به افزایش قیمت آینده بیت‌کوین خوش‌بین هستند.»

شرایط جاری بازار همچنین شاهد تعطیلی برخی از شرکت های معدنی برجسته، از جمله Core Scientific که ثبت شد طرح ورشکستگی فصل 11 خود در ژوئن 2023. این شرکت قبلاً موفق شده است سرمایه قابل توجهی را جذب کند برای راه اندازی یک طرح سازماندهی مجدد که برای سپتامبر 2023 در نظر گرفته شده است.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «Net Zero» قرار دارد