دریافت اپلیکیشن

نئون EVM در شبکه اصلی Solana راه اندازی شد

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین جورنال

نئون EVM

(پاریس) – 17 ژوئیه 2023 – در طول ETHCC23، نئون EVM در شبکه اصلی Solana راه اندازی شد تا به کاهش شکاف بین مدل های مختلف برنامه نویسی، محاسباتی و حافظه اتریوم و سولانا کمک کند و راه حلی با اصطکاک کم را ارائه دهد تا به EVM dApps اجازه دهد تا در Solana مستقر شوند.

برنامه Neon EVM یک قرارداد هوشمند در بلاک چین Solana است. تراکنش‌های پیچیده‌شده شبیه اتریوم را می‌پذیرد و آنها را در Solana پردازش می‌کند.

پیش از این، زمانی که EVM dApps می‌خواست از راه‌حل‌های کم‌هزینه استفاده کند، مجبور بودند از یک rollup یا sidechain استفاده کنند. با استفاده از Solana به عنوان لایه تسویه، یک EVM در موقعیت خوبی قرار می گیرد تا بتواند از چنین راه حل های L2 رقابت کند. میانگین کارمزد تراکنش برای ارسال ETH در شبکه اتریوم 2 دلار است. L2s بین 0.5 تا 0.1 دلار، صرفه جویی 4 تا 20 بار. در مقایسه، متوسط ​​کارمزد تراکنش سولانا 0.00001 SOL (0.0002 دلار) در هر تراکنش است که 10000 برابر پس انداز است. آزمایشات اولیه Neon EVM در Devnet نشان می دهد که پروتکل این بهینه سازی ها را در عمل ترجمه می کند.

می‌گوید: «ما بسیار هیجان‌زده هستیم که نئون EVM را به‌طور زنده در سولانا ماین‌نت ببینیم مارینا گوریوا، مدیر بنیاد نئون. هنگامی که این آزمایش ها را در تولید تکرار کنیم، ارقام را بر اساس داده های دنیای واقعی ارائه خواهیم کرد.

با راه‌اندازی Neon EVM در شبکه اصلی Solana، Neon DAO برای شروع مشارکت در Neon EVM و تأثیرگذاری بر توسعه آینده فعال می‌شود.

درباره Neon EVM

Neon EVM یک ماشین مجازی اتریوم است که به عنوان یک قرارداد هوشمند روی Solana عمل می کند. این به توسعه دهندگان این قدرت را می دهد که مستقیماً dApps اتریوم را با حداقل پیکربندی مجدد روی کد مستقر کنند و در عین حال از مزایای فنی Solana بهره مند شوند. این با امنیت، عدم تمرکز و پایداری به عنوان مستاجران اصلی ساخته شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد Neon EVM و به روز رسانی های آینده، مراجعه کنید NeonEVM.org و با جامعه ارتباط برقرار کنید توییتر یا اختلاف نظر.

لینک ها و منابع:

  • انجمن Neon EVM را در پیدا کنید توییتر یا اختلاف نظر
  • برای انتخاب یک نقطه پایانی RPC عمومی، نگاه کنید لیست زنجیره ای
  • برای یک نمای کلی از معماری فنی و ویژگی‌های Neon EVM، کاغذ سفید در آدرس زیر موجود است. NeonEVM.org/whitepaper.pdf
  • نئون را مشاهده کنید EVM معاملات با سولانا حل و فصل شد نئون اسکن یا BlockScout کاشفان
  • IRL: Epic Layer 2 Day، رویدادی برای محققان، توسعه دهندگان و علاقه مندان به مقیاس گذاری اتریوم L2، ببینید: lu.ma/l2paris

خواندن خبر به انگلیسی

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

30ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

بازار مالیدو شرکت آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) از برنامه‌های خود برای استفاده از الگوریتم اثبات ذخیره (Proof of Reserve) چین‌لینک برای صندوق ETF اسپات بیت کوین مشترکشان، با نماد ARKB، خبر داده‌اند.

ادامه مطلب
بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازار مالیدر حالی که بیت کوین کش (BCH) برای هاوینگ بعدی خود در آوریل ۲۰۲۴ آماده می‌شود، قیمت آن به انتقالات بزرگ نهنگ‌ها واکنش نشان داد.

ادامه مطلب
چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

راهنمای خريدموفقیت پروژه های رمزارزی در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، تضمینی نیست و آمارها از احتمال زیاد شکست‌ آنها حکایت می‌کند.

ادامه مطلب
معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

اقتصاد کلانافزایش ناگهانی حجم معاملات قبل از اعلام خبر خرید حقوق معنوی مجموعه NFT مون‌بردز توسط یوگا لبز، شک و تردیدها را درباره وجود معاملات داخلی افزایش داد.

ادامه مطلب
مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

بازار مالیاتیوپی به لطف هزینه‌های پایین انرژی و سیاست‌های دولتی مطلوب، به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی جذاب برای فعالان استخراج بیت کوین است.

ادامه مطلب