دریافت اپلیکیشن

نظرسنجی کریپتو نشان می‌دهد که 47 درصد از سرمایه‌گذاران انتظار دارند اتر از بیت کوین پیشی بگیرد

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

Fidelity Digital Assets یک “گزارش سیگنال های سه ماهه دوم سال 2023” را در 18 جولای منتشر کرد که ادعا می کرد چشم انداز اتر برای 12 ماه آینده و بلند مدت مثبت است. از سال تا به امروز، اتر (ETH) 62 درصد افزایش یافته است، اما در حالی که شرکت سرمایه گذاری ممکن است در کوتاه مدت اتر صعودی باشد، این بدان معنا نیست که معتقد است کانال صعودی یک ماهه پایدار خواهد بود.

در حالی که سرمایه‌گذاران نهادی مانند Fidelity Digital Assets ممکن است چشم‌انداز بلندمدت صعودی برای قیمت ETH داشته باشند، بیایید تحلیل‌های آن‌ها را با داده‌های شبکه و بازار مقایسه کنیم تا ببینیم آیا سودآور هستند یا خیر.

شاخص قیمت 1 روزه اتر/دلار آمریکا. منبع: TradingView

فراتر از شاخص های فنی، منطق پشت Fidelity صعودی چشم انداز اتر، نرخ رایت بالاتر شبکه در مقابل انتشار سکه، “ممکن جدید آدرس” و افزایش تعداد اعتبار سنجی شبکه است.

Fidelity “Q2 2023 Signals Report,” 18 ژوئیه. منبع: Fidelity Digital Assets

طبق گزارش Fidelity، انتشار خالص از زمان Merge در سپتامبر 2022 منجر به کاهش عرضه خالص بیش از 700000 اتر شد. علاوه بر این، تحلیلگران ادعا می‌کنند که داده‌های Glassnode که تعداد فزاینده‌ای از آدرس‌های اتریوم را نشان می‌دهد که برای اولین بار انجام شده است، پذیرش سالم شبکه را ثابت می‌کند.

این گزارش همچنین به افزایش 15 درصدی تعداد اعتبارسنجی‌های فعال اتریوم در سه ماهه دوم اشاره می‌کند.

انتظارات پیرامون EIP-1153 نیز در حال ایجاد شتاب برای شبکه اتریوم است، زیرا “اپکد ذخیره سازی گذرا” کارایی قرارداد هوشمند را بهبود می بخشد، هزینه ها را کاهش می دهد و طراحی ماشین مجازی اتریوم را تقویت می کند. این تغییر به ویژه برای صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) معنی‌دار است، جایی که بر اساس داده‌های DefiLlama، تسلط اتریوم از 60 درصد شش ماه قبل به 46 درصد کاهش یافته است.

انتظار می رود ارتقاء Dencun هزینه های تراکنش را کاهش دهد

یکی دیگر از عوامل افزایشی بالقوه برای شبکه اتریوم، ارتقای پیش‌بینی‌شده DEX، Uniswap است. با توجه به ارائه 17 جولای در کنفرانس انجمن اتریوم، نسخه آینده Uniswap v4 به کاربران اجازه می دهد تا انواع نامحدودی از استخرها را با استفاده از دکمه های قابل برنامه ریزی (قلاب ها)، پشتیبانی بومی ETH و یک قرارداد singleton که تراکنش های داخلی را قبل از تسویه مانده های نهایی انجام می دهد، بسازند.

این اعلامیه این احتمال را افزایش داد که EIP-1153 در ارتقای بعدی “Dencun” گنجانده شود، که باعث شد اسکات لوئیس، یکی از بنیانگذاران Slingshot و DeFi Pulse.

در صورت تایید، پیاده سازی برای شبکه اتریوم حیاتی خواهد بود تا سهم بازار از دست رفته به دلیل کارمزدهای بالای گاز را جبران کند، زیرا میانگین هزینه تراکنش هفت روزه از ماه فوریه بالای 4 دلار بوده است. در نتیجه، طبق گفته DefiLlama، کل ارزش قفل شده اتریوم به پایین ترین سطح خود از آوریل 2020 یعنی 13.55 میلیون ETH کاهش یافته است.

علاوه بر این، فعالیت برنامه های غیرمتمرکز کاهش یافته است، همانطور که توسط داده های 30 روزه کیف پول های فعال منحصر به فرد DappRadar نشان داده شده است: Uniswap، منهای 28٪. شبکه 1 اینچی، منهای 14%؛ MetaMask Swap، منهای 8%؛ و OpenSea، منهای 5٪. به عنوان مقایسه، در همان دوره، PancakeSwap BNB Smart Chain 10٪ و کاربران Uniswap Polygon 8٪ افزایش یافتند.

معیارهای مشتقات ثابت می ماند

معاملات آتی سه ماهه اتر نشان دهنده ناراحتی معامله گران حرفه ای بوده است. این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با 5 تا 10 درصد حق بیمه در مقایسه با بازارهای نقدی معامله می‌شوند تا تسویه تاخیر را جبران کنند، وضعیتی که به عنوان contango شناخته می‌شود.

حق بیمه آتی 3 ماهه اتر. منبع: Laevitas

طبق داده های Laevitas، حق بیمه آتی سه ماهه اتر در حال حاضر 4 درصد است که زیر آستانه خنثی و پایین تر از سطح 5.5 درصدی است که در 14 جولای مشاهده شد. این شاخص گواه روشنی است که معامله گران تمایل کمتری به استفاده از اهرم دارند. برای موقعیت های ETH صعودی

نگران‌کننده‌تر، سود 59 درصدی اتر از سال تا به امروز ممکن است باعث شود سرمایه‌گذاران بیش از حد خوش‌بین شوند. یک نظرسنجی اخیر از CryptoVantage از 1000 آمریکایی شمالی که در پنج سال گذشته روی ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کرده بودند، نشان داد که 46٪ اتر را به عنوان رقیب اصلی برای پیشی گرفتن از بیت کوین معرفی کرده اند.بیت کوین).

مربوط: مارک یوسکو پیش بینی می کند که رالی بیت کوین در سال 2024 منجر به “بالا رفتن سوداگرانه” خواهد شد.

سکه هایی با بهترین شانس برای پیشی گرفتن از بیت کوین. منبع: نظرسنجی CryptoVantage 2023

این یک دیدگاه تا حدودی شگفت‌انگیز است، اما می‌تواند گمراه‌کننده باشد، زیرا در نظرسنجی نپرسیدند که آیا هر کوینی در نهایت بیت‌کوین را تغییر می‌دهد، بنابراین پاسخ‌دهندگان لزوماً شانس زیادی برای این نتیجه قائل نیستند.

تجزیه و تحلیل Fidelity دلایل معتبری را برای اینکه چرا شرکت نسبت به عملکرد قیمت 12 ماهه اتر صعودی است، ارائه کرده است، اما در کوتاه مدت، هزینه های بالای گاز مکرر و عدم علاقه خریداران اهرمی نشان دهنده افزایش احتمال شکست قیمت اتر به زیر سطح حمایت کانال است. .