دریافت اپلیکیشن

هدست اپل می تواند معنای حضور در متاورس را دوباره تعریف کند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

انتشار هدست واقعیت مختلط جدید اپل، Vision Pro، می‌تواند باعث تغییر لرزه‌ای در نحوه تجربه کاربران متاورس شود و توسعه‌دهندگان به طور بالقوه از انزوای مطلق واقعیت مجازی دور شوند.

برخلاف هدست های واقعیت مجازی امروزی که تمرکزشان بر غوطه وری کامل است، ویژن پرو اپل – رونمایی کرد در 5 ژوئن – همچنین می‌تواند برنامه‌ها را در دنیای واقعی قرار دهد و به کاربران اجازه می‌دهد «به گونه‌ای با محتوای دیجیتال تعامل داشته باشند که احساس می‌کنند به صورت فیزیکی در فضای آن‌ها وجود دارد».

در صحبت با Cointelegraph، رئیس متاورس KPMG، Alyse Su معتقد است که Vision Pro تمرکز توسعه دهندگان را از دنیای مجازی کاملا فراگیر.

این هدست فناوری جدیدی به نام «EyeSight» را معرفی می‌کند که از فریب لنز استفاده می‌کند تا حالات چهره کاربر را برای افراد خارجی طبیعی جلوه دهد. EyeSight همچنین به صفحه‌نمایش اجازه می‌دهد تا بسته به اینکه کاربر محتوای فراگیر مصرف می‌کند یا با افراد در دنیای واقعی تعامل دارد، بین یک نمای شفاف و مات سوئیچ کند.

با هدست‌های سنتی یا سایر هدست‌ها، این مانع بین افرادی که آن را می‌پوشند و افرادی که نمی‌پوشند وجود دارد. به نظر می رسد که شما در دو دنیای متفاوت هستید. اکنون موانع بسیار کمی بین افراد وجود دارد، بنابراین می توانید تعاملات نسبتاً یکپارچه ای داشته باشید.

سو گفت همچنین پتانسیل زیادی در فناوری ردیابی چشم وجود دارد که می تواند برای کمک به ایجاد تجربیات شخصی استفاده شود.

فناوری ردیابی مردمک اپل با تشخیص وضعیت ذهنی کاربران بر اساس داده‌های حرکات چشم و پاسخ مردمک‌ها به محرک عمل می‌کند. سپس از هوش مصنوعی برای پیش بینی احساسات آنها استفاده می کند.

آنها تحقیقات بسیاری را در زمینه علوم اعصاب یا فناوری عصبی در این هدست گنجانده اند. نادیده گرفته‌ترین بخش، فناوری ردیابی گشاد شدن مردمک چشم است که بر اساس سال‌ها تحقیق عصبی آن‌ها است.

سو پیش‌بینی کرد که Vision Pro توسعه‌دهندگان را به سمت استفاده از «زمینه‌های نوظهور مانند علوم اعصاب و هوش مصنوعی برای ایجاد تجربیات شخصی‌شده‌تر و پیش‌بینی‌کننده‌تر» هدایت می‌کند.

پیتر زینگ، بنیانگذار پروژه Transhuman Coin مبتنی بر بلاک چین، همچنین طراحی هدست را به دلیل “ادغام با روش طبیعی تعامل ما به عنوان انسان” ستود و به قابلیت های منحصر به فرد ردیابی چشم آن به عنوان یکی از جهش های بزرگتر برای متاورس اشاره کرد.

با تشخیص گشاد شدن مردمک چشم، هدست به عنوان یک رابط پیش مغز-کامپیوتر عمل می کند تا زمانی که کاربر انتظار دارد چیزی انتخاب شود تا از آنچه در حال فکر کردن است استفاده کند.

مربوط: Animoca همچنان در مورد بازی های بلاک چین صعودی است و در انتظار مجوز برای metaverse fund است

وقتی از وی پرسیده شد که آیا Vision Pro می‌تواند یک فنر را به مرحله صنعت متاورس در حال مبارزه بازگرداند – که تقریباً همه دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین را دیده است. متحمل ضرر بیش از 90٪ در نشانه های بومی خود – زینگ بیش از حد امیدوار نبود، حداقل نه در کوتاه مدت.

او توضیح داد که بسیار بعید است که اپل رویکردهای غیرمتمرکز را تشویق کند که می تواند «باغ دیواری سودآور» را تهدید کند.

در حالی که او و بسیاری دیگر به فقدان متمایز تمرکز بر بازی در عرضه محصول اشاره کردند، زینگ معتقد است که همکاری اخیر اپل بین دیزنی و مارول می‌تواند شاهد ظهور بازی‌ها و سایر تجربیات تعاملی باشد.

زینگ معتقد است این دقیقاً همان چیزی است که متاورس برای رفتن از «دنیای گیمر محور» به جریان اصلی به آن نیاز دارد.

چشم هوش مصنوعی: رزرو سفر با هوش مصنوعی بسیار بد است، 3 کاربرد عجیب ChatGPT، افزونه های رمزنگاری