دریافت اپلیکیشن

چرا قیمت Dogecoin امروز کاهش یافته است؟

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

قیمت دوج کوین (DOGE) امروز کاهش یافته است و این روند را در سایر نقاط بازار ارزهای دیجیتال منعکس می کند.

ایلان ماسک باعث ایجاد سود DOGE شد

در 18 ژوئیه، قیمت DOGE با 1.75 درصد کاهش به 0.068 دلار رسید که کمی کمتر از بقیه بازار کریپتو که در همان دوره 1 درصد کاهش داشت، پایین آمد.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

کاهش قیمت Dogecoin به عنوان بخشی از اصلاح گسترده تر از بالاترین قیمت محلی آن 0.075 دلار بود که پس از آن ایجاد شد. برد جزئی ریپل بیش از سه روز پیش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC).

روز قبل، DOGE شاهد یک دستاورد متوسط، هرچند کوتاه مدت بود الون ماسک. پس از اینکه به نظر می رسد میلیاردر به ارز رمزپایه میم اشاره کرده است، قیمت Dogecoin با 5.3 درصد افزایش به 0.073 دلار رسید.

بنابراین، عقب نشینی 18 جولای می تواند نتیجه تضمین سودهای کوتاه مدت معامله گران باشد که توسط ماسک فعال شده است.

علاوه بر این، حرکت نزولی، گاوهای نر مشتاق را در صرافی‌های مشتقات کریپتو به دام انداخت و منجر به نقدینگی طولانی‌مدت به ارزش 1.50 میلیون دلار در 24 ساعت گذشته شد که احتمالاً فروش را تشدید کرد.

نمودار انحلال کل DOGE. منبع: Coinglass

چشم انداز قیمت DOGE در ماه جولای

از نقطه نظر فنی، اصلاح DOGE پس از آزمایش یک تلاقی مقاومت شامل میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA 200 روزه؛ موج آبی در نمودار زیر) و یک خط روند نزولی چند ماهه (سیاه) آغاز شد.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

از 18 جولای، DOGE/USD بالاتر از مقاومت متحول کننده متحرک نمایی 50 روزه (موج قرمز) نزدیک به 0.068 دلار بود. عدم حفظ آن برای مدت طولانی‌تر می‌تواند به معنای کاهش طولانی‌تر به سمت 0.066 دلار در ماه جولای باشد، یک تلاقی حمایتی شامل یک خط افقی (بنفش) و یک خط روند صعودی (مشکی).

برعکس، یک جهش از متحرک نمایی 50 روزه می‌تواند باعث شود قیمت DOGE تلاقی مقاومت نزدیک به 0.075 دلار را به عنوان هدف صعودی جولای خود آزمایش کند.

چشم انداز بلندمدت قیمت دوج کوین

در همین حال، Dogecoin چیزی را که به نظر می رسد یک الگوی “BARR Bottom” در نمودار روزانه خود ترسیم کرده است.

مربوط: قیمت بیت کوین در 30 هزار دلار گیر کرده است – در اینجا 3 دلیل وجود دارد

BARR مخفف ضربه زدن-و-دوران-برگشت، یک ساختار فنی که تحلیلگران سنتی آن را به عنوان یک الگوی برگشت صعودی در هنگام شکل گیری در بازار نزولی درک می کنند. همانطور که در زیر نشان داده شده است، از 18 ژوئیه، قیمت DOGE به نظر می رسد در مرحله شکست الگو قرار دارد.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

اگر الگو با افزایش بیشتر تأیید شود، قیمت DOGE می تواند به اندازه حداکثر ارتفاع الگوی پایین BARR رشد کند. به عبارت دیگر، هدف صعودی 0.088 دلار تا سپتامبر 2023، 30 درصد بیشتر از سطح قیمت فعلی است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.