دریافت اپلیکیشن

گزارش بایننس نشان می دهد که صنعت کریپتو در سال 2023 از سلامت خوبی برخوردار است

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین جورنال

نکات کلیدی

  • صنعت کریپتو در سراسر بیت کوین و سایر L1، L2، استیبل کوین ها، DeFi و NFT رشد داشته است.
  • رشد شبکه بیت کوین شامل حجم معاملات، تعداد تراکنش ها، کارمزدها و نرخ هش است.
  • Solana، BNB Chain رهبری L1s را بر عهده داشت، در حالی که Liquid staking به عنوان یک جزء کلیدی DeFi ظاهر شد.

بایننس گزارشی را در مورد نیمه اول سال 2023 منتشر کرده است که جزئیات آن حاکی از آن است که صنعت جهانی ارزهای دیجیتال پس از زمستان کریپتو انعطاف پذیری قابل توجهی از خود نشان داد.

رشد کریپتو در نیمه اول سال 2023

منتشر شده در 20 جولای، گزارش 120 صفحه ای شاخص‌های رشد را در بخش‌های کلیدی صنعت، از جمله بیت کوین، استیبل کوین ها، DeFi و NFT ها. گزارش H1، 2023 همچنین تحولات در بازی و متاورس، و همچنین پذیرش و بودجه سازمانی را شرح می دهد.

به عنوان مثال، دی‌فای تا به امروز شاهد افزایش 43 درصدی بوده است، در حالی که حجم NFT – علیرغم کاهش قیمت‌های کف، در مقایسه با نیمه دوم سال 2022 افزایش یافته است. در جمع‌آوری سرمایه، این گزارش نشان می‌دهد که 10 صندوق برتر 3.6 میلیارد دلار جذب کرده‌اند.

USDT، استیبل کوین پیشرو از نظر ارزش بازار، سهم بازار خود را تا 26 درصد افزایش داد، حتی با کاهش 7 درصدی بازار جهانی استیبل کوین. USDD، crvUSD، GHO و LUSD همگی افزایش قابل توجهی داشتند. این گزارش همچنین موارد کلیدی آزمایشی برای CBDCها و توکن‌سازی را شرح می‌دهد.

همچنین در H1 و امروز روند استیکینگ مایع و LSDfi وجود دارد، با زیربخش جدید LSDfi که بین آوریل و پایان ژوئن جهش 460 درصدی در ارزش کل را تجربه می کند.

ادامه رشد شبکه بیت کوین

به گفته بایننس، وضعیت کریپتو از نظر پذیرش، استفاده و نوآوری همانطور که در شش ماه اول سال مشاهده شد، نیمه بهتری از سال و سال 2024 را نشان می‌دهد.

یکی از شاخص های H1 بهتر برای ارزهای دیجیتال در سال 2023، رشد شبکه بیت کوین است. بایننس می‌گوید که این امر از طریق معیارهایی مانند جهش 185 درصدی حجم معاملات از سال تا به امروز و افزایش 58 درصدی تعداد تراکنش‌ها مشهود است. همچنین در طول دوره، افزایش 143 درصدی در میانگین کارمزد تراکنش، 40 درصد افزایش هش ریت YTD و جهش 43 درصدی در سختی ماینینگ قابل توجه بود.

همانطور که کوین ژورنال اخیرا گزارش کرده است، رشد شبکه بیت کوین تا حدی به دلیل افزایش Ordinals بوده است. (بیشتر بخوانید اینجا و اینجا).

از نظر عملکرد بازار، سیطره بیت کوین به سطوحی که آخرین بار در آوریل 2021 مشاهده شده بود به اوج خود رسید. در همین حال، همبستگی این ارز دیجیتال پرچمدار با TradFi به پایین ترین سطح سه سال اخیر رسید.

Solana، BNB و دیگر لایه‌های ۱

همچنین شاهد رشد در زنجیره‌های پیشرو لایه 1 بودیم، با پیشی گرفتن سولانا از سایر L1ها در رابطه با افزایش ارزش بازار. زنجیره BNB بایننس از نظر بهترین عملکرد شبکه YTD در مجموع، با تراکنش های روزانه 113 درصد در مقایسه با 48 درصد برای اتریوم، بالاتر از سایرین قرار گرفت. آدرس‌های فعال زنجیره‌ای BNB نسبت به اتریوم 63 درصدی 118 درصد افزایش یافته است.

همچنین در شش ماهه اول سال 2023 رشد زیرشبکه ها در Avalanche و مدل های امنیتی مشترک توسط Cosmos قابل توجه بود.

در چند هفته گذشته شاهد یک چرخش صعودی در احساسات ارزهای دیجیتال بودیم، به ویژه با ثبت یک ETF بیت کوین توسط مدیر دارایی 9 تریلیون دلاری بلک راک. پیروزی تاریخی ریپل در برابر SEC در هفته گذشته نیز یکی از عوامل کلیدی اعتماد بازار امروز است.

بایننس خاطرنشان می کند که «فصل بیت کوین ETF» می تواند به تقویت شتاب ادامه دهد، حتی با وجود پذیرش و نوآوری بیشتر در نیمه دوم سال.خواندن خبر به انگلیسی

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

29ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
پیش‌بینی تحلیلگر معروف برای قیمت ریپل درست از آب درآمد! هدف بعدی XRP چیست؟

پیش‌بینی تحلیلگر معروف برای قیمت ریپل درست از آب درآمد! هدف بعدی XRP چیست؟

بازار مالیبازار داغ ارزهای دیجیتال به رهبری بیت‌کوین، به نفع ریپل (XRP) نیز بوده است. ریپل پس از گذراندن یک روند خنثی طولانی، اکنون شاهد رشد قابل‌توجهی است و رشد دو رقمی قیمت خود را تجربه می‌کند.

ادامه مطلب
رمزارزهای دیجیتال با بیت‌کوین همراه شدند

رمزارزهای دیجیتال با بیت‌کوین همراه شدند

بازار مالیبا افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) به بالاتر از ۶۲ هزار دلار در حالی که چندین آلتکوین نیز به‌طور قابل توجهی افزایش یافتند، رمزارزهای برتر حرکت مثبتی را ثبت کردند.

ادامه مطلب
ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

بازار مالیدو شرکت آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) از برنامه‌های خود برای استفاده از الگوریتم اثبات ذخیره (Proof of Reserve) چین‌لینک برای صندوق ETF اسپات بیت کوین مشترکشان، با نماد ARKB، خبر داده‌اند.

ادامه مطلب
بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازار مالیدر حالی که بیت کوین کش (BCH) برای هاوینگ بعدی خود در آوریل ۲۰۲۴ آماده می‌شود، قیمت آن به انتقالات بزرگ نهنگ‌ها واکنش نشان داد.

ادامه مطلب
چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

راهنمای خريدموفقیت پروژه های رمزارزی در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، تضمینی نیست و آمارها از احتمال زیاد شکست‌ آنها حکایت می‌کند.

ادامه مطلب