دریافت اپلیکیشن

13.5K ETH AnubisDAO با فرش کشیده شده در Tornado Cash پاک می شود

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

نزدیک به دو سال پس از الهام گرفتن از سگ مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروژه AnubisDAO تقریباً 60 میلیون دلار در اتر کشیده شد (ETH)، وجوه دزدیده شده با استفاده از تورنادو کش خارج شد.

در اکتبر 2021، AnubisDAO 13556 ETH را از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دلیل Dogecoin قدیمی جمع آوری کرد.DOGE) روند. با این حال، تقریباً 20 ساعت پس از سرمایه گذاری، وجوه به آدرس دیگری ارسال شد که منجر به ضرر فوری برای سرمایه گذاران شد.

تقریباً دو سال بعد، بین 15 و 16 جولای، وجوه غیرقانونی از طریق Tornado Cash، یک پروتکل غیرمتمرکز که امکان تراکنش های خصوصی را فراهم می کند، منتقل شد. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، شخص یا افرادی که 13556 ETH را در اختیار دارند، وجوه را در 100 تراکنش ETH تقسیم و جابجا کردند.

قطعه ای از تاریخچه تراکنش های مالی AnubisDAO. منبع: Etherscan

محقق بلاک چین PeckShield در زمان اکسپلویت زمانی که 13556 ETH ارزش تقریباً 60 میلیون دلاری داشت، هشدار داد. در زمان نگارش این مقاله، وجوه سرقت شده تقریباً 26.2 میلیون دلار بود.

از آنجایی که سرمایه گذاران فریب خورده می بینند که وجوه آنها به ورطه هجوم می رود، تعداد کمی نسبت به سناریوی بسیار بعید برای بازپرداخت پس از بهبودی بازار نزولی خوش بین هستند. در نتیجه، به سرمایه گذاران توصیه می شود قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی در مورد یک پروژه و بنیانگذاران آن انجام دهند.

مربوط: کلاهبرداری های کریپتو 77 درصد کاهش یافته است – اما این سوء استفاده در حال بازگشت بزرگی است

ضرر و زیان از بهره برداری چند زنجیره ای پروتکل وام دهی اجباری Geist Finance را برای همیشه تعطیل کرد. آخرین پست تأیید می‌کند که تیم قصد ندارد وام‌دهی و استقراض را در Geist بازگشایی کند.

یک پیچیدگی فنی مرتبط، فعال کردن مجدد وام را برای Geist Finance غیرممکن می‌کند، زیرا انجام این کار منجر به بدهی بد برای دارندگان سکه‌های غیرچند زنجیره‌ای مانند Magic Internet Money (MIM) یا Fantom می‌شود.FTM).

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند