دریافت اپلیکیشن

5 روند نوظهور مالی دیجیتال که باید تماشا کنید

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه

[ad_1]
به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

دنیای مالی به سرعت در حال تحول است، که توسط پیشرفت های فناوری و تغییر رفتارهای مصرف کننده هدایت می شود. همانطور که بشریت به سمت عصر دیجیتال پیش می رود، چندین روند نوظهور در حال تغییر شکل چشم انداز خدمات مالی هستند. این مقاله به بررسی پنج روند کلیدی مالی دیجیتالی می‌پردازد که خوانندگان باید از آن‌ها آگاه باشند.

بانکداری باز

ارائه خدمات مالی با جنبش مخرب معروف به “بانکداری باز” متحول شده است، که شامل انتقال امن داده های مالی مصرف کننده بین سازمان های مالی با اجازه مشتریان است.

بانکداری باز این امکان را برای توسعه دهندگان خارجی ایجاد می کند که برنامه ها و خدمات پیشرفته ای ایجاد کنند که از این اطلاعات برای ارائه خدمات مالی تخصصی استفاده می کنند. این امر به مشتریان کنترل بیشتری بر روی داده های مالی آنها و دسترسی بیشتر به انتخاب گسترده تری از خدمات از سوی تامین کنندگان مختلف می دهد و رقابت را ارتقا می دهد و نوآوری در صنعت را تسریع می بخشد.

کیف پول دیجیتال و پرداخت بدون تماس

کیف پول دیجیتال و پرداخت های بدون تماس به سرعت به عنوان جایگزین های سریع، ایمن و راحت برای روش های پرداخت معمولی پذیرفته می شوند. به لطف گسترش اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی مانند Apple Pay، Google Pay و Samsung Pay، مصرف‌کنندگان می‌توانند با خیال راحت اطلاعات کارت پرداخت خود را در گوشی‌های هوشمند خود ذخیره کنند و با ضربه زدن روی تلفن‌های خود روی پایانه‌های پرداخت بدون تماس، خرید انجام دهند.

این کیف پول‌های دیجیتال خطر کلاهبرداری را کاهش می‌دهند و در عین حال سهولت و امنیت را با جایگزینی داده‌های حساس کارت با توکن‌های رمزگذاری شده افزایش می‌دهند.

مربوط: چگونه می توان از هوش مصنوعی برای بهبود امتیازدهی استفاده کرد؟

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال

در سال های اخیر، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (بیت کوین) و اتر (ETH) توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بلاک چین – شبکه های غیرمتمرکز که شفافیت، امنیت و تغییر ناپذیری را ارائه می دهند – این دارایی های دیجیتال را تقویت می کنند. در حالی که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای تراکنش‌های معمولی هنوز در مراحل ابتدایی خود است، آنها این توانایی را دارند که سیستم‌های مالی تثبیت شده را با اجازه دادن به معاملات همتا به همتا که سریع‌تر، کم‌هزینه‌تر و بدون مرز هستند، تغییر دهند.

به غیر از ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین نیز برای استفاده در زمینه هایی مانند مدیریت زنجیره تامین، تأیید هویت و قراردادهای هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است. این برنامه ها وعده افزایش کارایی و شفافیت بسیاری از عملیات مالی را می دهند.

مشاوران روبو و خدمات مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

Robo-advisers پلتفرم های سرمایه گذاری خودکاری هستند که برنامه ریزی مالی و خدمات مدیریت دارایی را با استفاده از الگوریتم ها و خدمات مدیریت دارایی ارائه می دهند. هوش مصنوعی (AI). این پلتفرم‌ها با تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده‌ها، از جمله تحمل ریسک، اهداف مالی و الگوهای بازار، سبدهای سرمایه‌گذاری فردی را برای مشتریان ایجاد می‌کنند.

مشاوران روبو به سرمایه‌گذاران متبحر در زمینه فناوری که طرفدار استراتژی اول دیجیتال هستند، متوسل می‌شوند و نسبت به مشاوران انسانی معمولی هزینه‌های کمتری دریافت می‌کنند. سایر خدمات مالی مانند تشخیص تقلب، امتیازدهی اعتباری و مراقبت از مشتری مبتنی بر چت بات اکنون از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ساده‌سازی عملیات و بهبود تجربیات مصرف‌کننده استفاده می‌کنند.

مربوط: 9 اصطلاح ضروری مالی که باید بدانید

امور مالی تعبیه شده

امور مالی جاسازی شده ادغام خدمات مالی در نرم افزارها و سیستم هایی است که ماهیت مالی ندارند. این توسعه این امکان را برای شرکت‌ها در بخش‌های مختلف – از جمله تجارت الکترونیک، اشتراک‌گذاری سواری و خرده‌فروشی – فراهم می‌کند تا کالاها و خدمات مالی را به مشتریان خود ارائه دهند.

به عنوان مثال، الف سرویس اشتراک سواری ممکن است به کاربران امکان دسترسی مستقیم به بیمه یا وام های خرد را به طور مستقیم در داخل برنامه بدهد، در حالی که یک پلت فرم تجارت الکترونیک ممکن است گزینه هایی را برای پرداخت اقساطی فراهم کند. با استفاده از جمعیت و داده های کاربران فعلی خود، امور مالی تعبیه شده به کسب و کارها این امکان را می دهد تا ارزش پیشنهادی خود را تقویت کنند، مشارکت مصرف کننده را افزایش دهند و منابع درآمدی جدید توسعه دهند. این تمایز بین مؤسسات مالی متعارف و سایر صنایع را از بین می برد و نوآوری و رقابت بیشتر را تحریک می کند.