دریافت اپلیکیشن

60 هزار بیت کوین و 60 هزار اتریوم در ترون جاستین سان بدون پشتوانه به نظر می رسند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه

[ad_1]
به گزارش بیت ارز و به نقل از بلاکچین نیوز

تحلیلگر رمزارز ErgoBTC مطرح کرد سوالات جدی در مورد پشتیبانی از توکن های TRC20 BTC در شبکه Tron در یک سری توییت. این تحلیلگر نشان می دهد که 60000 مورد از این توکن ها که در حال حاضر در پروتکل JustLend پارک شده اند، به نظر می رسد هرگز پشتیبانی نشده اند. این به معنای ارزش کل قفل شده (TVL) بدون پشتوانه (غیر موجود) 1.8 میلیارد دلاری است که تقریباً 50٪ از TVL فعلی در پروتکل JustLend است.

توییت‌های ErgoBTC در پاسخ به توییت دیگری توسط کاربری به نام “alto | dollar.eth” بود که ادعا می‌کرد این توئیت را پیدا کرده است. کیف پول که از 60k ETH در Tron پشتیبانی می کند، اما تعادل فعلی آن صفر است. این سؤالات بیشتری را در مورد پشتیبانی از توکن های TRC20 در شبکه Tron ایجاد می کند.

در یک طرح ثابت متمرکز معمولی، نگهدار دارایی های ذخیره خود را برای شفافیت و اعتماد، همانطور که در wBTC مشاهده می شود، تبلیغ می کند. با این حال، اطلاعات مربوط به نگهبان برای پشتوانه TRC-20 BTC عملاً وجود ندارد.

این تحلیلگر تحقیقات کاملی در مورد وجود کل 114 هزار بیت کوین در بلاک چین BTC انجام داد. یافته‌ها نشان می‌دهد که اگر این سکه‌ها وجود داشته باشند، در یک آدرس اختصاصی قرار ندارند. علاوه بر این، یک فرو رفتن عمیق تر در 60 هزار “ضرابخانه” که در 21 آگوست 2022 انجام شد، هیچ نشانه ای از این فعالیت را در بلاک چین BTC نشان نداد.

این تحقیقات به صرافی‌های بزرگی مانند Poloniex، Huobi و Binance نیز کشیده شد، اما هیچ‌یک نشانه‌ای از تراکنش‌های 60 هزار بیت‌کوین را نشان نداد. TronDAO که به صراحت برای پشتیبانی از BTC TRC20 استفاده نمی شود، همچنین هیچ نشانه ای از آدرس های غیر مبادله ای مرتبط نشان نداد.

تحلیلگر نتیجه می‌گیرد که این یافته‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد BTC TRC20 در Tron در بهترین حالت به طور موقت و تا حدی بدون پشتوانه و در بدترین حالت، هنوز تا حدی پشتیبانی می‌شود (-60k از 114k BTC گزارش‌شده). به نظر می رسد بزرگترین تأثیر یک JustLend TVL کاملاً جعلی است که تقریباً 50٪ آن ظاهراً بدون پشتوانه است.

این توییت‌ها همچنین مسیر 60 هزار بیت کوین را که در 21 آگوست 2022 تولید شده بود، نشان می‌دهند که برای وام 600 میلیون USDC به JustLend ارسال شد. نیمی از این وام در عرض دو ساعت پس از ایجاد، توسط آدرس منتسب به جاستین سان بازپرداخت شد. وام باقیمانده از طریق کیف پول دیگری که آن نیز از جی سان دریافت کرده و بیش از 1 میلیارد دلار در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر به Circle سپرده شده بود، منتقل شد.

داستان بلاک چین در اینجا به پایان می رسد، اما ErgoBTC خاطرنشان می کند که Huobi در 10 اکتبر 2022، یک هفته پس از سپرده گذاری بیش از 1 میلیارد USDC به Circle، دست خود را تغییر داد. این تحلیلگر تأکید می کند که عدم وجود شواهد دلیلی بر غیبت نیست، اما اگر متولی TRC20 BTC شفاف باشد، هیچ یک از اینها ضروری نخواهد بود.[ad_2]

Source link

30ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
بیت‌کوین ارزش ۷۰ هزار دلاری خود را پس می‌گیرد؟ /  آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

بیت‌کوین ارزش ۷۰ هزار دلاری خود را پس می‌گیرد؟ / آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

بازار مالیکریپتوکارنسی نوشت: مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۵۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۲.۱۴ درصد بیشتر شده است.

ادامه مطلب
بیت‌کوین قدرت خود را حفظ می‌کند

بیت‌کوین قدرت خود را حفظ می‌کند

بازار مالیدر آغاز سال جدید، طلای جهانی نیز به روند صعودی خود ادامه داد و روز گذشته را در محدوده ۲۲۵۰ دلاری آغاز کرد. شروع قدرتمند دارایی‌های بازار جهانی به فلز زرد محدود نماند و به دارایی‌های محبوب این بازار نیز سرایت کرد و موجب شد تا بیت‌کوین و اتریوم قدرت خود را حفظ کنند.

ادامه مطلب
تحلیلگران در مسیر صعود بیت‌کوین سردرگم شدند

تحلیلگران در مسیر صعود بیت‌کوین سردرگم شدند

بازار مالیبزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، بیت‌کوین به بالای سطح ۷۰هزار دلار رسید و قدرت خود را نشان داد اما سرمایه‌گذاران بازار در مورد اینکه قیمت بیت‌کوین از اینجا به بعد در میان موارد کلان فعلی و نوسانات ورودی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به کدام سمت می‌رود سردرگم هستند.

ادامه مطلب
برای نگهداری رمز ارزها سراغ صرافی های داخلی و خارجی نروید

برای نگهداری رمز ارزها سراغ صرافی های داخلی و خارجی نروید

بازار مالی« برای یادگیری سودآوری در بازار رمزارزها، سراغ افرادی که تحلیل تکنیکال می کنند نروید. حداقل این است که سراغ افرادی که تحلیل احساسات بازار و تحلیل بنیادی می دانند، بروید و سودآوری را از آنها یاد بگیرید. این افراد در بلندمدت موفق تر عمل می کنند.»

ادامه مطلب
بیت کوین در لیست ۱۰ دارایی برتر دنیا/ اپل جایگاه طلا در جهان را می خواهد!

بیت کوین در لیست ۱۰ دارایی برتر دنیا/ اپل جایگاه طلا در جهان را می خواهد!

بازار مالیارزش کل دارایی های ردیابی شده توسط وب سایت ۸Marketcap در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۴ برابر با ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ (تا لحظه انتشار این خبر) برابر با ۱۲۹.۰۶۵ تریلیون دلار بوده است.

ادامه مطلب