دریافت اپلیکیشن

60 هزار بیت کوین و 60 هزار اتریوم در ترون جاستین سان بدون پشتوانه به نظر می رسند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از بلاکچین نیوز

تحلیلگر رمزارز ErgoBTC مطرح کرد سوالات جدی در مورد پشتیبانی از توکن های TRC20 BTC در شبکه Tron در یک سری توییت. این تحلیلگر نشان می دهد که 60000 مورد از این توکن ها که در حال حاضر در پروتکل JustLend پارک شده اند، به نظر می رسد هرگز پشتیبانی نشده اند. این به معنای ارزش کل قفل شده (TVL) بدون پشتوانه (غیر موجود) 1.8 میلیارد دلاری است که تقریباً 50٪ از TVL فعلی در پروتکل JustLend است.

توییت‌های ErgoBTC در پاسخ به توییت دیگری توسط کاربری به نام “alto | dollar.eth” بود که ادعا می‌کرد این توئیت را پیدا کرده است. کیف پول که از 60k ETH در Tron پشتیبانی می کند، اما تعادل فعلی آن صفر است. این سؤالات بیشتری را در مورد پشتیبانی از توکن های TRC20 در شبکه Tron ایجاد می کند.

در یک طرح ثابت متمرکز معمولی، نگهدار دارایی های ذخیره خود را برای شفافیت و اعتماد، همانطور که در wBTC مشاهده می شود، تبلیغ می کند. با این حال، اطلاعات مربوط به نگهبان برای پشتوانه TRC-20 BTC عملاً وجود ندارد.

این تحلیلگر تحقیقات کاملی در مورد وجود کل 114 هزار بیت کوین در بلاک چین BTC انجام داد. یافته‌ها نشان می‌دهد که اگر این سکه‌ها وجود داشته باشند، در یک آدرس اختصاصی قرار ندارند. علاوه بر این، یک فرو رفتن عمیق تر در 60 هزار “ضرابخانه” که در 21 آگوست 2022 انجام شد، هیچ نشانه ای از این فعالیت را در بلاک چین BTC نشان نداد.

این تحقیقات به صرافی‌های بزرگی مانند Poloniex، Huobi و Binance نیز کشیده شد، اما هیچ‌یک نشانه‌ای از تراکنش‌های 60 هزار بیت‌کوین را نشان نداد. TronDAO که به صراحت برای پشتیبانی از BTC TRC20 استفاده نمی شود، همچنین هیچ نشانه ای از آدرس های غیر مبادله ای مرتبط نشان نداد.

تحلیلگر نتیجه می‌گیرد که این یافته‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد BTC TRC20 در Tron در بهترین حالت به طور موقت و تا حدی بدون پشتوانه و در بدترین حالت، هنوز تا حدی پشتیبانی می‌شود (-60k از 114k BTC گزارش‌شده). به نظر می رسد بزرگترین تأثیر یک JustLend TVL کاملاً جعلی است که تقریباً 50٪ آن ظاهراً بدون پشتوانه است.

این توییت‌ها همچنین مسیر 60 هزار بیت کوین را که در 21 آگوست 2022 تولید شده بود، نشان می‌دهند که برای وام 600 میلیون USDC به JustLend ارسال شد. نیمی از این وام در عرض دو ساعت پس از ایجاد، توسط آدرس منتسب به جاستین سان بازپرداخت شد. وام باقیمانده از طریق کیف پول دیگری که آن نیز از جی سان دریافت کرده و بیش از 1 میلیارد دلار در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر به Circle سپرده شده بود، منتقل شد.

داستان بلاک چین در اینجا به پایان می رسد، اما ErgoBTC خاطرنشان می کند که Huobi در 10 اکتبر 2022، یک هفته پس از سپرده گذاری بیش از 1 میلیارد USDC به Circle، دست خود را تغییر داد. این تحلیلگر تأکید می کند که عدم وجود شواهد دلیلی بر غیبت نیست، اما اگر متولی TRC20 BTC شفاف باشد، هیچ یک از اینها ضروری نخواهد بود.

Source link

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

30ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

معاملات مشکوک در NFT مون‌بردز قبل از اعلام قرارداد جدید آن

اقتصاد کلانافزایش ناگهانی حجم معاملات قبل از اعلام خبر خرید حقوق معنوی مجموعه NFT مون‌بردز توسط یوگا لبز، شک و تردیدها را درباره وجود معاملات داخلی افزایش داد.

ادامه مطلب
مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

مهاجرت فعالان استخراج بیت کوین به کشور اتیوپی

بازار مالیاتیوپی به لطف هزینه‌های پایین انرژی و سیاست‌های دولتی مطلوب، به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی جذاب برای فعالان استخراج بیت کوین است.

ادامه مطلب
مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین

بازار مالیبازار کریپتو شاهد یک روند صعودی بوده و در این میان سایر ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین با رشد قیمت قابل توجهی همراه شده‌اند.

ادامه مطلب
تعداد تراکنش‌های دوج‌ کوین رکورد شکست؛ اما این رکوردشکنی یک نکته منفی دارد!

تعداد تراکنش‌های دوج‌ کوین رکورد شکست؛ اما این رکوردشکنی یک نکته منفی دارد!

بازار مالییکی از اعضای جامعه دوج‌کوین با نام کاربری Tdogewhisperer، در توییتی از رسیدن تعداد معاملات این ارز دیجیتال به یک سقف جدید خبر داد. به گفته وی، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱.۹ میلیون تراکنش دوج‌کوین انجام شده است.

ادامه مطلب
نهنگ‌های سولانا ۸۲ میلیون دلار را جابه‌جا کردند! تأثیر آن بر قیمت SOL چیست؟

نهنگ‌های سولانا ۸۲ میلیون دلار را جابه‌جا کردند! تأثیر آن بر قیمت SOL چیست؟

بازار مالیبه گزارش پلتفرم ویل‌آلرت (Whale Alert)، طی مجموعه‌ای از تراکنش‌های بزرگ، نهنگ‌های سولانا ۸۲ میلیون دلار توکن SOL را به کیف پول‌های ناشناخته منتقل کرده‌اند.

ادامه مطلب