دریافت اپلیکیشن

Chainlink پروتکل متقابل زنجیره ای را راه اندازی کرد که بلاک چین را به TradFi متصل می کند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

شرکت توسعه دهنده پروتکل Chainlink و بومی آن ارتباط دادن توکن با پروتکل زنجیره‌ای متقابل خود با هدف ایجاد قابلیت همکاری بین شرکت‌های مالی سنتی و بلاک‌چین‌های دولتی و خصوصی فعال شده است.

در 17 جولای پست در وبلاگ Chainlink، کمال الموجاهد، مدیر ارشد محصولات آزمایشگاه‌های چین لینک، اعلام کرد که پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای (CCIP) تحت دسترسی زودهنگام در اتریوم، بهمن، Polygon، Arbitrum و Optimism راه‌اندازی شده است.

توسعه دهندگان در این پلتفرم ها در 20 جولای به CCIP در شبکه های آزمایشی مربوطه خود دسترسی خواهند داشت.

CCIP یک پروتکل قابلیت همکاری است که به شرکت ها اجازه می دهد داده ها و ارزش ها را بین آنها انتقال دهند محیط های بلاک چین عمومی یا خصوصی مستقیماً از سیستم های باطن آنها.

راه حل قابلیت همکاری Chainlink از زیرساخت پیام رسانی سوئیفت استفاده می کند، که توسط بیش از 11000 بانک در سراسر جهان برای تسهیل پرداخت ها و تسویه بین المللی استفاده می شود.

تنها در سال 2021، این شبکه حدود 1.8 کوادریلیون دلار در تراکنش های بیش از 11000 بانک عضو پرداخت کرد. با توجه به شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده.

نموداری که نشان می‌دهد چگونه موسسات مالی می‌توانند از CCIP برای انجام معاملات در زنجیره استفاده کنند. منبع: Chainlink

سرگئی نظروف، بنیانگذار و مدیر عامل Chainlink توضیح داد در 17 ژوئیه، هدف CCIP ایجاد پلی بین دنیای درون زنجیره ای و خارج از زنجیره است:

درست مانند استانداردهای کلیدی مانند TCP/IP که یک اینترنت اولیه تکه تکه شده را به اینترنت جهانی واحدی که امروزه همه می شناسیم و از آن استفاده می کنیم، بازسازی کردند، ما نیز CCIP را برای اتصال چشم انداز بلاک چین عمومی تکه تکه و اکوسیستم زنجیره بانکی در حال رشد به یک اینترنت واحد از قراردادها ایجاد می کنیم.

یک راه حل قابلیت همکاری نظروف افزود که می تواند به طور یکپارچه ارزش را بین شبکه ها انتقال دهد، یک بلوک ساختمانی حیاتی برای یک جامعه مبتنی بر بلاک چین خواهد بود.

بر اساس گزارش Chainlink، در میان سایر مؤسسات مالی که در حال بررسی استفاده از راه حل تعاملی Chainlink هستند، می توان به BNY Mellon، BNP Paribas، Citi، گروه بانکی استرالیا و نیوزلند، Clearstream، Euroclear و Lloyds Banking Group اشاره کرد.

مربوط: Chainlink Labs خدمات اثبات ذخیره را برای مبادلات جنگی ارائه می دهد

علاوه بر پنج بلاک چین که CCIP را ادغام می کنند، پروتکل مالی غیرمتمرکز AAVE قرار است راه حل قابلیت همکاری را پیاده سازی کند، در حالی که پلتفرم مشتقات غیرمتمرکز Synthetix در حال حاضر در شبکه اصلی CCIP فعال است.

در زمان انتشار، قیمت توکن LINK Chainlink طی هشت ساعت گذشته 9.7 درصد افزایش یافته و به 7.27 دلار رسیده است، در حالی که بقیه بازار نسبتاً خنثی باقی مانده است. با توجه به CoinGecko.

پس از انتشار خبر راه اندازی CCIP در شبکه اصلی، توکن LINK 7.5 درصد افزایش یافت. منبع: CoinGecko

کوین تلگراف برای اظهار نظر با آزمایشگاه های چین لینک تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه مجموعه‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند