دریافت اپلیکیشن

Crypto Trading درس 1 – درک اصول اولیه: احتمال

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از بلاکچین نیوز

تجارت یک فعالیت چند وجهی است که نیاز به درک عمیق مفاهیم و استراتژی های مختلف دارد. در حالی که هدف نهایی از تجارت کسب سود است، دستیابی به این هدف بیش از اصل اساسی خرید پایین و فروش بالا مستلزم است. مفاهیم اصلی تجارت شامل احتمالات، مدیریت ریسک، شناسایی فرصت، قیمت گذاری نادرست نسبی و موارد دیگر است.

در این درس اول، ما به مفهوم احتمال، یک جنبه اساسی تجارت، که شامل نرخ برد (نسبت برد / باخت)، نسبت شانس (نسبت ریسک به پاداش)، و ریسک خرابی (اندازه موقعیت، نرخ ورشکستگی) می‌شود، خواهیم پرداخت.

درصد پیروزی (نسبت برد و باخت):

نرخ برد در معاملات به نسبت معاملاتی که سود می دهند اشاره دارد. با تقسیم تعداد معاملات برنده بر تعداد کل معاملات محاسبه می شود.

به عنوان مثال، اگر یک معامله گر 10 معامله را انجام دهد و 8 مورد از آنها سود داشته باشد، نرخ برد 80٪ خواهد بود (8 معامله سودآور / 10 معامله کل = 0.80 یا 80٪).

اگر ضرر و سود احتمالی در یک معامله برابر باشد، نرخ برد بالاتر به طور کلی مطلوب تر است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که نرخ برد بالا لزوماً معادل سودآوری کلی نیست. وقتی ضرر احتمالی با سود بالقوه متفاوت است، مفهوم دیگری مطرح می شود: نسبت شانس.

نسبت شانس (نسبت ریسک به پاداش):

این نسبت سود احتمالی به زیان احتمالی در هر معامله است. نسبت شانس مطلوب، جایی که سود بالقوه زیاد و ضرر احتمالی کم است، می‌تواند نرخ برد پایین‌تر را جبران کند، زیرا سود حاصل از معاملات موفق بیشتر از ضرر معاملات ناموفق است. برعکس، یک نسبت شانس نامطلوب می تواند سود حاصل از نرخ برد بالا را کاهش دهد.

به عنوان مثال، فرض کنید شما یک ارز دیجیتال خاص را معامله می کنید و یک فرصت معاملاتی بالقوه را شناسایی کرده اید. شما تصمیم گرفته اید که حاضرید 100 را ریسک کنید USDT در این معامله زیرا بر اساس تجزیه و تحلیل شما معتقدید که قیمت در حال افزایش است. شما دستور توقف ضرر خود را 100 USDT زیر نقطه ورود خود قرار می دهید. این مبلغی است که شما مایل به ریسک هستید. از طرف دیگر، شما سفارش سود خود را 300 USDT بالاتر از نقطه ورود خود قرار می دهید. این هدف سود شماست. در این مورد، نسبت ریسک به پاداش شما 1:3 است. شما 100 USDT را به خطر می اندازید تا بتوانید 300 USDT بسازید.

ریسک خرابی (اندازه موقعیت، نرخ ورشکستگی):

این به احتمال از دست دادن بخش قابل توجهی از سرمایه تجاری شما اشاره دارد تا جایی که تجارت ناپایدار شود. ریسک خرابی تحت تأثیر عواملی مانند اندازه هر معامله نسبت به کل سرمایه شما، ریسک معاملاتی که انجام می دهید و تعداد معاملاتی که انجام می دهید، می باشد. مدیریت موثر موقعیت و مدیریت سرمایه می تواند به کاهش خطر خرابی کمک کند.

به عنوان مثال، فرض کنید شما 1000 USDT برای معامله دارید. اگر در یک معامله 500 USDT (50٪ سرمایه خود) را به خطر بیندازید و آن معامله منجر به ضرر شود، تنها 500 USDT باقی می ماند. اگر به ریسک 50 درصدی سرمایه خود در هر معامله ادامه دهید، می توانید به سرعت سرمایه معاملاتی خود را تمام کنید. با این حال، اگر در هر معامله مبلغ کمتری مانند 10 USDT (1٪ از سرمایه خود) را به خطر بیندازید، ممکن است یک سری ضرر را متحمل شوید، اما ممکن است حتی در صورت موفقیت آمیز بودن معامله، سود قابل توجهی نداشته باشید.

با درک عمیق این مفاهیم و به کار بردن آنها در معاملات خود، می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و خطر ضرر خود را کاهش دهید. به یاد داشته باشید، معامله یک رویداد یک بار نیست، بلکه یک فعالیت طولانی مدت است. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود، مانند یک کازینو، شانس به طور مداوم در دراز مدت به نفع شما باشد. بقیه به نظم و انضباط و چگونگی شناسایی فرصت‌ها بستگی دارد که در آن احتمال در کنار شماست.Source link

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

29ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
پیش‌بینی تحلیلگر معروف برای قیمت ریپل درست از آب درآمد! هدف بعدی XRP چیست؟

پیش‌بینی تحلیلگر معروف برای قیمت ریپل درست از آب درآمد! هدف بعدی XRP چیست؟

بازار مالیبازار داغ ارزهای دیجیتال به رهبری بیت‌کوین، به نفع ریپل (XRP) نیز بوده است. ریپل پس از گذراندن یک روند خنثی طولانی، اکنون شاهد رشد قابل‌توجهی است و رشد دو رقمی قیمت خود را تجربه می‌کند.

ادامه مطلب
رمزارزهای دیجیتال با بیت‌کوین همراه شدند

رمزارزهای دیجیتال با بیت‌کوین همراه شدند

بازار مالیبا افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) به بالاتر از ۶۲ هزار دلار در حالی که چندین آلتکوین نیز به‌طور قابل توجهی افزایش یافتند، رمزارزهای برتر حرکت مثبتی را ثبت کردند.

ادامه مطلب
ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

ادغام چین‌لینک در یک ETF اسپات بیت کوین! قیمت LINK چه واکنشی نشان داد؟

بازار مالیدو شرکت آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) از برنامه‌های خود برای استفاده از الگوریتم اثبات ذخیره (Proof of Reserve) چین‌لینک برای صندوق ETF اسپات بیت کوین مشترکشان، با نماد ARKB، خبر داده‌اند.

ادامه مطلب
بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازگشت نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین کش در آستانه هاوینگ! منتظر رشد قیمت BCH باشیم؟

بازار مالیدر حالی که بیت کوین کش (BCH) برای هاوینگ بعدی خود در آوریل ۲۰۲۴ آماده می‌شود، قیمت آن به انتقالات بزرگ نهنگ‌ها واکنش نشان داد.

ادامه مطلب
چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

چرا آمار شکست پروژه های رمزارزی بالا است؟

راهنمای خريدموفقیت پروژه های رمزارزی در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، تضمینی نیست و آمارها از احتمال زیاد شکست‌ آنها حکایت می‌کند.

ادامه مطلب