دریافت اپلیکیشن

Crypto VC ها درس هایی را در مورد موفقیت راه اندازی در EthCC به اشتراک می گذارند

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

هنگامی که یک کریپتو جدید را به بازار می‌آورید، سریع‌ترین راه برای انجام این کار مسلماً کمک به سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) است. اما چنین عملیات پرخطر و با پاداش بالا در زمینه‌ای که به سرعت در حال تکامل است، می‌تواند دارای درجه زیادی از عدم قطعیت باشد. در رویداد کنفرانس انجمن اتریوم در پاریس، چندین VC برجسته تصمیم گرفتند بینش خود را در مورد استراتژی هایی که برای استارت آپ ها کار کرده اند به اشتراک بگذارند.

برای راه اندازی موفقیت آمیز، رایان بارنی، سرمایه گذار در Pantera Capital، به بنیانگذاران توصیه می کند که «روی نهنگ ها / VIP ها تمرکز کنند» یا بر فروش به مشتریان انحصاری و ثروتمند به جای تلاش برای افزایش مقیاس در همان ابتدا تأکید کنند. علاوه بر این، بارنی مثالی را مطرح کرد Blur airdrop موفق و اینکه چگونه یک airdrop به خوبی طراحی شده و بازاریابی شده متمرکز بر بهینه سازی تعامل کاربر در یک پروتکل می تواند کشش را افزایش دهد.

با توجه به آنچه که کار نکرده است، بارنی دو مثال اصلی داشت: عرضه اولیه سکه (ICO) و بازاریابی تأثیرگذار. در رابطه با مورد اول، بارنی معتقد است که مشکلات اخیر نظارتی اساساً شرکت موسسات در ICOها را غیرممکن کرده است. در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ، بارنی گفت که موارد اخیر شیلینگ اینفلوئنسر بدون افشای تضاد منافع و فالوورهای «پیشرو»، اعتماد کاربران را به آنها دشوار کرده است.

رایان بارنی از Pantera Capital در مورد راه اندازی موفقیت آمیز استارتاپ مشاوره ارائه می دهد. منبع: کوین تلگراف

با این حال، تونی چنگ، شریک عمومی Foresight Ventures، مخالف است. برای چنگ، اینفلوئنسر مارکتینگ در واقع «فوق العاده مهم» در کریپتو است، زیرا توسعه دهندگان برنامه راه های کمی برای هدایت کاربران به پلتفرم های خود به جز توییتر یا تلگرام دارند. همانطور که چنگ به کوین تلگراف گفت:

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید با شرکت هایی مانند گوگل یا فیس بوک بازاریابی پولی انجام دهید زیرا آنها به شرکت های رمزنگاری اجازه انجام این کار را نمی دهند. هیچ ترافیک متمرکزی وجود ندارد که بسیاری از پروتکل‌ها یا برنامه‌ها بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، به همین دلیل است که KOL (رهبران کلیدی نظر) در این فضا حضور قدرتمندی دارند.”

با این حال، چنگ نسبت به افراط دیگر اینفلوئنسر مارکتینگ بی پروا هشدار داد: “شما نمی توانید همیشه چیزهای شیل (KOL) داشته باشید زیرا در غیر این صورت، کاربران می سوزند و دیگر آنها را دنبال نمی کنند.” او ادامه داد که پروژه ها باید با KOL ها کار کنند و در عین حال مطمئن شوند که با پایگاه کاربری خود هماهنگ هستند و پیامی که برای کاربران ارسال می کنند با چشم انداز شرکت همسو است. او نوشت: «تنها دلیلی که برخی از پروژه‌ها در مقابل پروژه‌های دیگر رونق می‌گیرند، بازاریابی پولی است.

به همین ترتیب، چنگ به حکم قانونی اخیر در SEC علیه ریپل معتقد است باید بنیانگذاران را تشویق کند که به دنبال فروش توکن های غیرسازمانی یا ICO به عنوان ابزاری برای جلب توجه باشند:

«اگر به پرونده Ripple نگاه کنید، آیا این پیام را ارسال نمی کند که ICO های خرده فروشی تنها راه درست برای جمع آوری سرمایه هستند، درست است؟ به عنوان مثال، فروش خصوصی نهادی به عنوان فروش اوراق بهادار در نظر گرفته شد، اما ICOها زمانی که به خرده فروشی فروخته شد، قانونی بودند، درست است؟

اما VC همچنین در مورد استفاده از ICOها قبل از ایجاد شفافیت نظارتی بیشتر هشدار داد که از “تمام ورود” به استفاده از ICOها جلوگیری شود. به گفته چنگ، حکم مثبت در مورد خرده فروشی می تواند به طور بالقوه برای مکانیسم های مختلف جذب سرمایه مشابه ICOها، مانند پیشنهادات مبادله غیرمتمرکز اولیه و پیشنهادات اولیه مزرعه اعمال شود. او گفت: “من فکر می کنم، در ایالات متحده، ICO ها ممکن است تنها راه برای جمع آوری پول در آینده باشند.”

تونی چنگ، شریک عمومی Foresight Ventures. منبع: آینده نگری

مجله: XRP یک امنیت نیست، مدیر عامل Celsius به اتهامات جنایی دستگیر شد و موارد دیگر