دریافت اپلیکیشن

Liquid Staking مقام اول را در گزارش DeFi: Binance دارد

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه


به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

استقرار مایع یک است مالی غیرمتمرکز (DeFi) زیربخشی که به کاربران امکان می دهد با قرار دادن توکن های خود بدون از دست دادن نقدینگی خود بازدهی کسب کنند. بر اساس گزارش نیم ساله 2023 صرافی ارز دیجیتال Binance، این بخش از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) به بزرگترین بخش DeFi تبدیل شده است.

در این گزارش، صرافی کریپتو تاکید کرد که سهام نقدینگی از قدرت خارج شده است صرافی های غیرمتمرکز (DEX) به عنوان برترین رده DeFi توسط TVL از آوریل 2023.

مکانیسم قرار دادن بخش مهمی از قرار دادن اتر بود (ETH) قبل از ارتقای اتریوم شانگهای زمانی که کاربران قادر به حذف آزادانه ETH خود نبودند. در آن زمان، توکن‌های استیکینگ مایع (LST) نقدینگی را در اختیار کاربران قرار می‌داد در حالی که بازدهی با اتریوم خود کسب می‌کردند.

سهامداری مایع 37.1٪ از بازار سهام ETH را در اختیار دارد. منبع: Binance

در 13 آوریل، به روز رسانی شانگهای منتشر شد زنده در شبکه اصلی اتریوم، به کاربران امکان می دهد ETH سهام خود را برداشت کنند. با وجود این، این گزارش می گوید که سهام مایع همچنان به رشد خود ادامه می دهد. بایننس نوشت: «جالب است که رشد پس از شانگهای همچنان بسیار قوی است، به طوری که سهام مایع رایج‌ترین روش برای سهام دادن ETH است.

مربوط: رشد سریع پلتفرم‌های مشتقات استیکینگ مایع اتریوم متمرکز بر دی‌فای، ابروها را افزایش می‌دهد

علاوه بر این، گزارش Binance همچنین به ظهور اصطلاح “LSTfi” اشاره کرد که گاهی اوقات “LSDfi” نیز نامیده می شود. این اصطلاح ترکیبی از سهام مایع و DeFi است، با پروژه هایی مانند پروتکل های معامله با بازده، خدمات نمایه سازی و پروژه هایی که به کاربران امکان می دهد با استفاده از LST ها به عنوان وثیقه به عنوان پروتکل LSTfi، استیبل کوین ضرب کنند.

TVL پروتکل های LSTfi در سراسر ژوئن 2023 67 درصد رشد داشته است. منبع: Binance

بر اساس این گزارش، بازار در مراحل اولیه خود بر روی پروتکل های برتر متمرکز شده است. با این حال، بایننس پیش‌بینی کرد که با ظهور پروژه‌های جدید بیشتری تحت این دسته در آینده نزدیک، این تغییر خواهد کرد.

در حالی که استفاده از مایعات اخیراً رایج شده است، کاربران هنوز باید به برخی از جنبه‌ها توجه داشته باشند. در بیانیه ای، سخنگوی بایننس به کوین تلگراف گفت که کاربران باید مراقب برخی از خطرات مرتبط با استکینگ مایع باشند. این شامل قرار گرفتن در معرض آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند، کاهش ریسک و ریسک قیمت است. توضیح دادند:

استیک مایع شامل تعامل کاربران با یک لایه اضافی از قرارداد هوشمند است که ممکن است آنها را در معرض پتانسیل اشکالات قراردادهای هوشمند مورد استفاده توسط پروتکل‌های استیکینگ مایع قرار دهد. بنابراین، مهم است که کاربران تحقیقات خود را انجام دهند.”

علاوه بر این، سخنگوی بایننس گفت که اعتبار سنجی هایی که در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند با “کاهش دادن” برخی از دارایی های سهام خود جریمه می شوند. این به این معنی است که کاربران باید محتاط باشند و مطمئن شوند که از طریق اعتبارسنجی جریمه شده شریک نمی‌شوند. این به آنها کمک می کند تا از ضرر جلوگیری کنند. آنها می‌گویند: «برای کاربران مهم است که پروتکل‌هایی را انتخاب کنند که دارایی‌های سهامدار را در میان طیف وسیعی از اپراتورهای گره‌های معتبر متنوع کند.

در نهایت، کاربران باید مراقب خطرات قیمت باشند. طبق گفته بایننس، کاربران به طور بالقوه می توانند به دلیل نوسانات قیمت بازار، عدم تطابق بین LST و توکن اصلی را دریافت کنند. این ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مشکلات قرارداد هوشمند نیز رخ دهد.

علیرغم رشد مثبت زیربخش سهامداری مایع، بخش DeFi عموماً بدتر از بازار جهانی ارزهای دیجیتال عمل کرد. بر اساس این گزارش، حتی اگر DeFi موارد استفاده جدیدی را باز کرد، تسلط فضا شاهد کاهش 0.5 درصدی نسبت به فضای گسترده‌تر کریپتو بود.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: چگونه افراد باهوش در ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند: برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت