دریافت اپلیکیشن

بیت ارز چیست؟

صرافی ارز دیجیتال بیت ارز، یک پلتفرم معامله را آماده کرده‌است که کاربران می‌توانند با ثبت‌نام و احراز هویت در آن، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند و دارایی خود را در کیف پول اختصاصی خود مدیریت کنند. هدف این است که کاربران ایرانی بتوانند در کمال آسانی و امنیت، بدون واسطه، با یک‌دیگر به معامله بپردازند. تبدیل با پشتیبانی از بیشترین رمزارز در بازار معاملاتی ایران و ارائه‌کردن ابزارهای معاملاتی حرفه‌ای، آمده‌است که نیاز کاربران ایرانی را مرتفع کند تا از دشواری‌های صرافی‌های خارجی و محدودیت‌ها خلاص شوند. کاربران در بیت ارز می‌توانند به‌راحتی واریز و برداشت تومانی و خرید و فروش ارز دیجیتال داشته‌باشند.

چرا ارز دیجیتال بخریم؟

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می‌تواند بازار بسیار ساده اما جذاب و پرسودی باشد. ارزهای دیجیتال روز به روز در حال رخنه به دنیای پیرامون ما هستند. دور از انتظارنیست که در آینده ای نزدیک همه تراکنش های مالی و مبادلات صرفا با استفاده از ارزهای دیجیتال صورت بگیرد و تعداد بیشتری از افراد جامعه مشغول به مبادله و خرید و فروش ارز دیجیتال شوند. نکته مثبت و مهم دیگر در خصوص سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال نقدینگی بسیار بالای این ارزها است. شما میتوانید هر ارز دیجیتالی که در اخیتار دارید را در زمان بسیار کمی به فروش برسانید. یکی دیگر از مزیت های خرید ارز دیجیتال بازدهی بسیار خوب این نوع از سرمایه گذاری است. بازدهی که به خصوص امسال با اختلاف بسیار زیاد از طلا و بورس قرار گرفته است. از دیگر نکات مثبت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، انعطاف پذیری این بازار و تنوع بالای موجود در ارزهای دیجیتال است. شما می‌توانید از میان هزاران رمزارز و ارز دیجیتال، چند ارز دیجیتال مورد علاقه خود را انتخاب کرده و یک پرتفوی و سبد متنوع از انواع ارزهای دیجیتال برای خود ایجاد کنید که شانس موفقیت و سوددهی را برای خود بیشتر کنید و در بیت ارز به خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادله ی آن بپردازید.

امنیت در بیت ارز چگونه است؟

امنیت تمام و کمال تراکنش‌ها و دارایی‌های شما در بیت ارز برعهده شبکه ای پیچیده متشکل از نخبگان دانشگاهی  است. امنیتی که در طی چند سال فعالیت همیشه در بالاترین سطح بوده است. بیت ارز برای تأمین امنیت دارایی‌های دیجیتال شما از رویکردهای مختلفی همچون ذخیره‌سازی به شیوه سرد و در کیف پول اختصاصی استفاده می‌کند.

چطور شروع کنم؟

کار با بیت ارز بسیار ساده است. ابتدا با استفاده از موبایل یا ایمیل شخصی یک حساب کاربری ایجاد نمایید. پس از احراز هویت، می‌توانید مبلغ ریال یا رمزارز مورد نظر خود را به کیف پول داخلی واریز نموده و اقدام به خرید و فروش به صورت آنلاین نمایند.

چگونه خرید کنم؟

پس از افتتاح حساب در سایت بیت ارز، احراز هویت و تأیید حساب، کاربران محترم می توانند با استفاده از درگاه بانکی اقدام به شارژ حساب ریالی خود نمایند. پس از شارژ حساب، بلافاصله با استفاده از سیستم هوشمند و اتوماتیک  می توانند سفارش گذاری نموده خرید خود را تکمیل نمایند. پس از تکمیل خرید، کیف پول مربوط به ارز دیجیتال خریداری شده به صورت اتوماتیک شارژ خواهد شد.

چگونه خرید کنم؟

پس از افتتاح حساب در سایت بیت ارز، احراز هویت و تأیید حساب توسط تیم امنیتی سایت، کاربران محترم می توانند با استفاده از آدرس اختصاصی، اقدام به انتقال ارز دیجیتال به کیف پول خود نمایند. پس از تأیید تراکنش در شبکه بلاک‌چین (blockchain)،کیف پول مربوط به رمزارز انتقال یافته به صورت اتوماتیک شارژ خواهد شد. پس از این مرحله، این امکان وجود دارد تا کاربر، درخواست فروش رمزارز مورد نظر خود را با قیمت آنلاین و حجم دلخواه ثبت نماید و فروش در لحظه و با سرعت صورت می پذیرد.

پشتیبانی بیت ارز؟

پشتیبانی خدمات بیت ارز به صورت آنی و از طریق تیکت،تلفن ثابت،چت آنلاین ، شبکه های اجتماعی و… پاسخگوی شما می باشد

تفاوت بیت کوین و آلت کوین چیست؟

اولین ارز دیجیتال در دنیا بیت کوین است و بقیه ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین وارد بازار شدند، آلت کوین‌ها (AltCoin) گفته می‌شود. آلت کوین‌ها با هدف جانشینی بهتر برای بیت کوین و از طریق تغییر در شبکه اصلی بیت کوین (hardfork) و با شبکه بلاکچین جدید معرفی شده‌اند.

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در رمزارزها چه زمانی است؟

زمان مناسب برای سرمایه گذاری کی است؟ بهترین راهبردی که بیشتر افراد موفق انجام دادند ، سرمایه گذاری مداوم در طول زمان بود ، این استراتژی تأثیر بسیار بالای قیمت های بی ثبات را به حداقل می رساند. به عنوان مثال ، شما می خواهید روی مونرو سرمایه گذاری کنید ، اما تصور نکنید که آیا این ارز در روزهای آینده رو به کاهش خواهد بود ، خرید هر هفته به جای خرید یکباره آنها راهی ایده آل است زیرا مسیر خود را خواهید دید. تغییرات در بازار ، و با استراتژی شانس بیشتری برای معامله خوب خواهید داشت. خلاصه اینکه ، سرمایه گذاری در زمان ایده آل است ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا فراز و نشیب قیمت ها را بطور مؤثر تنظیم کنید.

آیا ارزهای دیجیتال قابل تحریم هستند؟

ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیتشان که بر اساس سیستم بلاک چین استوار است، ماهیت غیر قابل تحریم دارند. اما گاهی برخی صرافی ها، کیف پول ها و حتی برخی ارزها به دلیل متمرکز بودن سیستمشان می توانند تا حدودی محدودیت هایی برای برخی کاربران ایجاد کنند.

سکه ها و توکن ها چه تفاوتی با هم دارند؟

سکه (coin) و توکن (token) اگر چه هر دو در بین عامه مردم به عنوان ارز دیجیتال شناخته شده‌اند ولی علی رغم وجود شباهت‌های بسیار، تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند. تفاوت اصلی سکه‌ها با توکن‌ها در شبکه بلاکچین است. سکه‌ها برای انجام تراکشن‌ها از شبکه بلاکچین مستقل و اختصاصی استفاده می‌کنند ولی توکن‌ها از یک شبکه بلاکچین میزبان استفاده می‌کنند. پس توکن‌ها شبکه بلاکچین مستقلی ندارند. اکثر توکن‌ها از زیر مجموعه شبکه Ethereum و omni تشکیل شده‌اند. تفاوت دیگر سکه با توکن در خصوص نحوه کارکرد آن است. سکه‌ها برای خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال استفاده می‌شوند در صورتی که توکن‌ها، می‌توانند سهم یک شرکت را ارائه کنند و یا به محصول یا خدماتی دسترسی پیدا کنند.

در صورت فوت،چگونه میتوان ارزهای دیجیتال را به ارث برد؟

ارزهای دیجیتال یک دارایی با ارزش است. حال اگر فردی مقداری ارز دیجیتال داشته باشند و فوت نماید (چه مقدار آن ارز دیجیتال زیاد باشد یا نه) ورثه باید برای دسترسی به آن ارز حتماً کلید خصوصی کیف پول فرد فوت شده را در اختیار داشته باشند. اگر کلید خصوصی در دسترس باشد و ورثه یا وراث به راحتی با استفاده از کلید خصوصی می‌توانند به کیف پول وارد شد و از آن ارز دیجیتال استفاده نمود. اگر فرد فوت شده کلید خصوصی خود را به طور کامل مخفی نگه داشته باشد و هیچ کسی از آن خبر نداشته باشد باید گفت که این دارایی از بین نمی‌رود ولی برای هیچ کسی (حتی دولت و قضات) نیز قابل استفاده و بهره‌برداری نیست و برای همیشه آن ارز دیجیتال بلااستفاده در آن حساب باقی خواهد ماند. بهترین کار برای این که ارزهای دیجیتال کسی بلااستفاده نشود این است که: می‌توان مقدار ارزهای دیجیتال و کلید کیف پول را در وصیت نامه قید کرد و یا برای مصارف آن شروطی گذاشت. می‌توان یکی از نزدیکان شما که موثق و قابل اعتماد هستند را از وجود ارز دیجیتال و همچنین کلیدهای کیف پول خود مطلع کرد. می‌توان از صندوق امانات بانک به عنوان مکانی برای نگهداری دارایی با ارزش شما از جمله کلید‌های ارز‌های دیجیتال استفاده کرد. در دنیا از سویچ مرد مرده استفاده می‌کنند (Use a dead man’s switch) روش کار آن به این صورت است که در فواصل زمانی مشخص، ایمیلی را به صاحب حساب می‌فرستد. در صورت عدم پاسخگویی، پیش فرض برنامه این است که چون فرد فوت کرده پس پاسخ ایمیل را نداده و طبق تنظیمات قبلی اطلاعات ارز دیجیتال را به ایمیل فردی که شما مشخص کرده‌اید، ارسال می‌کند. فقط اگر نمی‌توانید ایمیل‌ها را به موقع پاسخ دهید، از این روش استفاده نکنید.

ویژگی یک سایت صرافی ارز دیجیتال معتبر چیست؟

1) شفافیت فعالیت: صرافی‌های معتبر با هماهنگی مراجع رسمی، دارای دفتر کار مشخص و با امکان برقراری تماس با محل کار می‌باشند. 2) امنیت معاملات: صرافی ارز دیجیتال در ایران بر احراز هویت کاربران (به دلیل پیشگیری از کلاهبرداری) و نیز بر استفاده از پروتکل‌های امنیتی سامانه (اقدامات پیشگیرانه از هک) تاکید دارد. این گونه صرافی‌ها بر تایید تلفن، هویت و حساب‌ها پیش از انجام معاملات تاکید دارند و کاربران را به استفاده از احراز هویت دو عاملی ترغیب می‌کنند. 3)حفظ محرمانگی: صرافی‌های معتبر در حفظ و نگهداری اطلاعات مربوط به معاملات و کاربران بسیار حساس هستند. 4) داشتن واحد پشتیبانی: صرافی‌های معتبر دارای سرعت و دقت در پاسخ به سوالات کاربران هستند و مشکلات کاربران را در سریع‌ترین زمان پیگیری می‌کنند. 5) ارائه خدمات مطلوب به مشتریان: صرافی‌های معتبر به دنبال کسب رضایت حداکثری مشتریان هستند و خدماتی همچون پرداخت چند گانه و یا دریافت کم کارمزد (در مقایسه با رقبا) را ارائه می‌کنند. همچنین با پذیرش انتقادها به دنبال ارتقای خدمات به مشتریان هستند. 6) فرآیند سریع معاملات: صرافی‌های رضایت بخش، مبادلات مالی در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. برخی از بهترین و معروف‌ترین صرافی‌های بین‌المللی: Coinbase ,Bitmex ,Binance ,Okex ,Huobi ,bitfinex ,Bithumb , Upbit, Hitbtc , Kraken.