دریافت اپلیکیشن

SPX، DXY، BTC، ETH، XRP، BNB، SOL، ADA، DOGE، MATIC

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه

[ad_1]
به گزارش بیت ارز و به نقل از کوین تلگراف

بیت کوین در محدوده باریکی گیر کرده و پیش بینی جهت شکست احتمالی بعدی را دشوار می کند. شاخص دلار آمریکا (DXY)، که به طور کلی در همبستگی معکوس نسبت به بیت کوین حرکت می کند.بیت کوین) به زیر 100 سقوط کرد، اما نتوانست بیت کوین را بالاتر ببرد. این نشان می دهد که بیت کوین در حال ترسیم مسیر خود در کوتاه مدت است.

بنابراین، فصل درآمد شرکت‌های بزرگ در این هفته ممکن است بازارهای سهام در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار دهد، اما ممکن است تأثیر مشابهی بر بیت‌کوین نداشته باشد. تعیین دقیق رویداد یا جریان خبری که باعث می شود قیمت بیت کوین از محدوده فرار کند، به طور فزاینده ای دشوار می شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

عدم اطمینان در مورد حرکت جهت دار بعدی بیت کوین، نهنگ ها را منصرف نکرده است. SignalQuant، تحلیلگر CryptoQuant، یکی از شاخص‌های زنجیره‌ای، یعنی خروجی‌های تراکنش خرج نشده را برجسته کرد. در سال 2023 افزایش یافته استمشابه افزایشی که در سال 2019 مشاهده شد. اگر این اندیکاتور همچنان به افزایش خود ادامه دهد، نشان می‌دهد که بیت‌کوین فضایی برای اجرا دارد و پایین‌ترین قیمتی که در اواخر سال 2022 ایجاد شد، در درازمدت پایین بود.

آیا DXY می تواند مرحله بهبودی را انجام دهد؟ آیا این روند صعودی بیت کوین و آلت کوین های اصلی را محدود می کند؟ بیایید نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در یک روند صعودی قوی قرار دارد. قیمت به مقاومت 4513 رسیده است که ممکن است به عنوان یک مانع کوچک عمل کند. اما اگر گاوها از سطوح فعلی دست نکشند، این نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند که این رالی ادامه یابد.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

واگرایی منفی در حال توسعه در شاخص قدرت نسبی (RSI) نفی شده است، که نشان می دهد گاوها همچنان در فرمان هستند. اگر خریداران قیمت را بالای 4513 فشار دهند و حفظ کنند، شاخص می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به 4650 برسد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند.

در مسیر کاهش، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) 4420 سطح پشتیبانی مهمی است که باید مراقب آن باشید. اگر این حمایت از بین برود، نشان دهنده این است که گاوها ممکن است در حال رزرو سود باشند. این ممکن است قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) 4293 کاهش دهد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا در 7 جولای به زیر میانگین متحرک شکست و به روند نزولی خود ادامه داد. خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت حیاتی در 100.82 در 12 جولای رساندند و یک الگوی مثلث نزولی نزولی را تکمیل کردند.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

سقوط شدید چند روز گذشته، RSI را وارد قلمروی بیش از حد فروش کرده است که نشان می‌دهد امکان بهبود جزئی وجود دارد. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، شاخص می تواند سطح شکست 100.82 را دوباره آزمایش کند.

این سطح کلیدی برای تماشا باقی می ماند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها حمایت قبلی را به مقاومت تبدیل کرده اند. این می تواند یک روند نزولی را آغاز کند که می تواند به 97 برسد و سپس به سمت هدف الگوی 93.64 سقوط کند.

اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را بالای 100.82 نگه دارند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین در سه روز گذشته از متحرک نمایی 20 روزه (30173 دلار) دفاع کرده اند، اما یک علامت منفی این است که نتوانسته اند یک جهش قوی از آن را شروع کنند. این نشان دهنده عدم وجود تقاضای تهاجمی در سطوح فعلی است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه شروع به صاف شدن کرده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. این می تواند این جفت را برای مدتی طولانی در محدوده 29500 دلار و 31500 دلار نگه دارد.

خریداران باید قیمت را به بالای 32400 دلار برسانند تا نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی باشد. جفت BTC/USDT می تواند به 40000 دلار برسد. در عوض، اگر قیمت به زیر 29500 دلار سقوط کند، ممکن است جفت به SMA 50 روزه (28671 دلار) برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در تلاش است تا بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1897 دلار) باقی بماند که نشان می دهد سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت روانی 2000 دلار برسانند. این سطح کلیدی باقی می ماند که باید به آن توجه داشت، زیرا شکستن و بسته شدن بالاتر از آن، مسیر رالی احتمالی را به منطقه 2141 تا 2200 دلاری باز می کند.

پشتیبانی حیاتی برای تماشای نزولی SMA 50 روزه (1853 دلار) است. اگر این سطح شکسته شود، نشان می دهد که جفت ETH/USDT ممکن است برای مدتی بیشتر در محدوده بزرگ بین 1626 تا 2000 دلار باقی بماند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در منطقه ای بین سطح اصلاحی فیبوناچی 50% 0.69 دلار و سطح 61.8% اصلاحی 0.64 دلار پشتیبانی می یابد.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی خود را از سر بگیرند، اما ممکن است در 0.83 دلار و دوباره در 0.93 دلار با مقاومت قابل توجهی روبرو شوند. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، جفت XRP/USDT ممکن است برای چند روز در یک محدوده گیر کند.

احتمال دیگر این است که قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 0.64 دلار برسد. اگر این اتفاق بیفتد، نشانگر فوریت گاوها برای خروج از موقعیت خود خواهد بود. این می تواند جفت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.58 دلار) برساند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) از SMA 50 روزه (253 دلار) رد شد و در 14 جولای دوباره وارد الگوی مثلث متقارن شد. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت بالای سر در 265 دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (244 دلار) کاهش یافته است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. جفت BNB/USDT می تواند برای چند روز دیگر در داخل مثلث نوسان کند.

خریداران باید قیمت را بالاتر از مثلث به حرکت درآورند و حفظ کنند تا دست برتر را به دست آورند. پس از اینکه گاوها قیمت را بالاتر از مقاومت سربار در 265 دلار گذاشتند، شتاب می تواند افزایش یابد. از طرف دیگر، شکستن زیر مثلث نشان می دهد که خرس ها به صندلی راننده بازگشته اند. این جفت می تواند روند نزولی خود را به زیر 220 دلار از سر بگیرد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در 15 و 16 جولای یک الگوی شمعدانی درون روز را تشکیل داد که نشان دهنده عدم اطمینان کوتاه مدت در مورد حرکت جهت بعدی است.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

به طور کلی، سفت شدن محدوده با شکست شدید به دنبال دارد. اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۹.۱۲ دلار برسانند، جفت SOL/USDT می‌تواند به ۳۲.۱۳ دلار برسد. یک رالی بالاتر از این سطح می تواند درها را برای افزایش بیشتر به 38 دلار باز کند.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 26 دلار سقوط کند، نشان می دهد که مزیت به نفع خرس ها متمایل شده است. این جفت می تواند ابتدا به 24 دلار و پس از آن به متحرک نمایی 20 روزه (22.53 دلار) کاهش یابد.

مربوط: بیت‌کوین «شکست کامل» هنوز در اینجا نیست زیرا قیمت بیت کوین ماهانه 30 هزار دلار است

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) عقب نشینی نزدیک به سطح شکست 0.30 دلار رسیده است. معمولاً چنین اصلاح عمیقی شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تاخیر می اندازد.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

با این حال، میانگین‌های متحرک در شرف تکمیل یک متقاطع صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها حاشیه کمی دارند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت ADA/USDT را به مقاومت سربار 0.38 دلار برسانند.

بعید است که مسیر آسانی برای گاو نر باشد. خرس ها تلاش خواهند کرد تا بهبود را در 0.34 دلار و دوباره در 0.36 دلار متوقف کنند. از جنبه نزولی، شکست و بسته شدن به زیر 0.30 دلار می تواند مزیت را به نفع خرس ها تغییر دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

دوج کوین (DOGE) شاهد یک نبرد سخت بین گاوها و خرس ها در نزدیکی مقاومت بالای 0.07 دلار است.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) شروع به رشد کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که گاوها دارای لبه کمی هستند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 0.08 دلار برسانند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. این می تواند جفت DOGE/USDT را برای مدتی بیشتر در محدوده 0.06 تا 0.07 دلار نگه دارد.

تحلیل قیمت چند ضلعی

معمولاً قیمت پایین می‌آید و شکست را از یک الگو دوباره آزمایش می‌کند و Polygon (MATIC) همین کار را می کند. قیمت ممکن است به 0.72 دلار کاهش یابد.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت با قدرت از 0.72 دلار برگشت، خرید در سطوح پایین تر را پیشنهاد می کند. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به بالای مقاومت سربار 0.90 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت MATIC/USDT می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند. اولین توقف می تواند مقاومت روانی 1 دلار و متعاقباً 1.20 دلار باشد.

این دیدگاه مثبت در صورتی که قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، بی اعتبار خواهد شد. سپس این جفت می تواند به 0.60 دلار سقوط کند.