دریافت اپلیکیشن

پیش‌بینی چشم‌انداز ریپل توسط ChatGPT

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه

هوش مصنوعی محبوب ChatGPT به تازگی هدف قیمتی ریپل تا پایان سال 2023 را بیشتر از دو پیش بینی کرده است. علت این پیشبینی خوشبینانه چیست و آیا قابل استناد است؟

به جرات می‌توان جنجالی ترین فناوری یکی دو سال اخیر را هوش‌ مصنوعی دانست. با همه‌گیری این فناوری، بسیاری از وظایف‌ انسان‌ به ربات‌ها محول می‌شود.

از نوشتن گرفته تا تحلیل ارزهای دیجیتال، امروزه تحت تاثیر هوش مصنوعی قرار گرقته‌اند. به تازگی ارز پرحاشیه ریپل نیز مورد تحلیل ChatGPT قرار گرفته است. با توجه به دادگاه پیش روی ریپل، هوش مصنوعی در مورد این ارز بسیار خوش‌بین است.

اوضاع این روزهای ریپل

XRP در سه ماهه اول 2023 رشد خوبی را تجربه کرد و به این ترتیب قیمت XRP از 0.3 دلار به 0.53 دلار افزایش یافت. البته رشد مذکور را می‌توان تا مقدار زیادی تحت تاثیر افزایش قیمت بیت‌کوین در مدت زمان مشابه دانست.

در حال حاضر تحلیل XRP تقریباً غیرممکن است. چراکه نتیجه دادگاه قادر است به هر دو سو ورق را برگرداند. با این تفاسیر کاربران به سراغ ChatGPT رفتند و چشم‌انداز آینده ریپل را از آن خواستند.

سردرگمی سرمایه‌گذاران ریپل

همان‌طور که ذکر شد افزایش اخیر، بازار XRP را هم مانند سایر توکن‌ها تقویت کرده است. با این حال، XRP آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفت. همچنین شکایت از این پلتفرم موجب حذف XRP از برخی صرافی‌های مطرح شد. با این حال اگر ریپل در دادگاه پیروز شود، انتظار می‌رود کاربران و صرافی‌ها مجدداً به این پلتفرم رو بیاورند.

تحلیل ChatGPT در خصوص ریپل

داده‌های تاریخی لزوماً بر مسیر حرکت آینده ارزها تاثیر نمی‌گذارند. همچنین دسترسی محدود ChatGPT به داده‌ها و به روز نبودن برخی از اطلاعات موجب شده تا دریافت تحلیل از این هوش مصنوعی مستلزم ترفندهایی گول‌زننده باشند. با این حال ChatGPT با استفاده از داده‌های 2017 تا 2021 به نتایج امیدوارکننده‌ای دست یافت.

با استفاده از جیلبریک فناوری ChatGPT متخصصان به نتایج جالبی رسیدند. گرچه نسخه عادی GPT پیش‌بینی ارائه نکرد، اما با استفاده از نسخه دستکاری شده پیش‌بینی ارائه شده خبر از ریپل دو دلاری در آینده‌ای نزدیک را می‌دهد.

آیا XRP گزینه مناسبی برای خرید محسوب می‌شود؟

اگرچه داده‌ها امیدوارکننده‌اند، اما خرید XRP همچنان ریسک‌پذیری بالایی را می‌طلبد. با این حال اگر طبق پیش‌بینی ChatGPT قیمت دو تا پنج دلاری ممکن باشد، خرید XRP به مقدار کم ایده بدی به نظر نمی‌رسد.

 

منبع : تجارت نیوز

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

22ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
اکوسیستم بلاکچین ایران

اکوسیستم بلاکچین ایران

مشاهده نقشه اکوسیستم بلاکچین ایران . شما میتوانید از لینک زیر مشاهده و دانلود نمایید .   ( مشاهده و دانلود )     بیت ارز عضو رسمی انجمن بلاکچین ایران

ادامه مطلب
هشدار مشکلات FCA: میم های رمزنگاری ممکن است قوانین تبلیغات مالی را نقض کنند

هشدار مشکلات FCA: میم های رمزنگاری ممکن است قوانین تبلیغات مالی را نقض کنند

به گزارش بیت ارز , رگولاتور ارشد مالی بریتانیا روز دوشنبه هشدار داد که میم های رمزنگاری در صورتی که با قوانین ارتقای مالی موجود مطابقت نداشته باشند، ممکن است به عنوان جرایم جنایی محسوب شوند. مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های پیشنهادی جدید از سوی «مرجع رفتار مالی» (FCA) نشان می‌دهد که چگونه «هر نوع ارتباط» را […]

ادامه مطلب
تامین مالی Web3 VC به شدت کاهش می یابد

تامین مالی Web3 VC به شدت کاهش می یابد

به گزارش بیت ارز , داده‌های Crunchbase نشان می‌دهد که تأمین مالی شرکت‌های Web3 از سرمایه‌گذاران خطرپذیر در سه‌ماهه دوم امسال در مقایسه با فصل مشابه در سال 2022، 76 درصد کاهش یافته است. شرکت های Web3 در سه ماهه دوم سال 2023 اندکی بیش از 1.8 میلیارد دلار در مقایسه با 7.5 میلیارد دلار […]

ادامه مطلب
سرمایه گذار ARK کتی وود به ارزش 50.5 میلیون دلار دیگر از سهام کوین بیس را می فروشد

سرمایه گذار ARK کتی وود به ارزش 50.5 میلیون دلار دیگر از سهام کوین بیس را می فروشد

مدیر سرمایه گذاری مبتنی بر فناوری، ARK Invest، یکی از بزرگترین دارندگان سهام Coinbase (COIN) محسوب می شود. این شرکت بیش از 10.5 میلیون سهم دارد و برای مدت طولانی، شرکت خوشحال بود که به انباشت سهام ادامه دهد و به خرید بیشتر ادامه دهد. با این حال، از هفته گذشته، این شرکت فروش سهام […]

ادامه مطلب
ربات کیف پول تلگرام، پرداخت بیت کوین و USDT را برای بازرگانان فعال می کند

ربات کیف پول تلگرام، پرداخت بیت کوین و USDT را برای بازرگانان فعال می کند

ربات کیف پول تلگرام به بازرگانان امکان می دهد بیت کوین (BTC) و تتر (USDT) را از طریق برنامه پیام رسانی بپذیرند. Wallet، یک ربات تلگرامی ساخته شده بر روی بلاک چین شبکه باز (TON) که به کاربران امکان انتقال ارزهای رمزنگاری شده در چت را می دهد، یک راه حل پرداخت رمزنگاری راه اندازی […]

ادامه مطلب